UWAGA!

Pierwszy jarmark elbląskiego Ekotargu za nami

 Elbląg, Pierwszy jarmark elbląskiego Ekotargu za nami
Fot. Paulina Szramke

W ubiegły weekend w naszym mieście odbył się pierwszy Jarmark Wielkanocny elbląskiego Ekotargu. Przy ulicy Stary Rynek, na przeciwko Ratusza Staromiejskiego, od 8 rano rozstawiło się piętnastu wystawców, którzy zaprezentowali swoje autorskie wyroby.

Obok wędzonych ryb oraz wędlin można było skosztować sery nie tylko kozie, pyszne zupki, cukierki bez cukru, a także olej porowy. Oczywiście nie zabrakło pełnej gamy kosmetyków naturalnych począwszy od mydeł, szamponów, kremów, musów do ciała, po maści na różne dolegliwości. W szerokiej ofercie wyrobów własnych pojawiły się octy, syropy od Ani czy już wspomniany olej porowy, który zdobywa liczne nagrody, nie tylko w naszym regionie.

Nie zabrakło także rękodzieła. Pani od aniołów, która prezentuje swoje dziergane dzieła przez cały rok na naszej starówce chwaliła sobie inicjatywę jarmarku.

Na Jarmark Wielkanocny zorganizowany przez elbląski Ekotarg oraz Stowarzyszenie Przystań od Pokoleń, przybyło bardzo dużo gości, którzy nabywali specjały od rzemieślników lokalnych wyrobów jak i rzemieślników lokalnych smaków. Pokazało to, że w naszym mieście cenione jest to co dobre, swojskie i smaczne.

Należy również wspomnieć, że pomysł Jarmarku Wielkanocnego, nie ziściłby się bez pomocy władz oraz pracowników, którzy są odpowiedzialni za promocję miasta. To właśnie ich pomoc i niewielki wkład własny organizatorów sprawiło, że pierwszy Jarmark Wielkanocny elbląskiego Ekotargu wypadł rewelacyjnie.

Organizatorzy zapewniają, że raz w miesiącu takie spotkania z wyrobami własnymi i wyjątkowymi będą się odbywać. Padła nawet data 22 maja. - Jest to wyjątkowa data, ponieważ są to pierwsze urodziny elbląskiego Ekotargu – nadmienił Ireneusz Otto Zander.

- Oczywiście będzie tort urodzinowy, na który zapraszam – dokończyła prezes Stowarzyszenia Przystań od Pokoleń i współtwórca elbląskiego Ekotargu Kamila Zander-Gębicka.

Ireneusz Otto Zander, elbląski Ekotarg

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • No szanowna redakcjo. Nie róbcie sobie jaj z mieszkańców miasta. Cztery budy z niczym i zadaszony stół proszę nie nazywać jarmarkiem wielkanocnym bo to obraza dla znaczenia słowa jarmark.
 • @emilox - Elbląskie Święto Chleba które obecnie przyciąga tysiące ludzi i jest największym jarmarkiem w województwie, też na początku zaczynało od kilku skromnych stoisk i zaledwie kilkudziesięciu uczestników. (Polecam zobaczyć archiwalne zdjęcia na stronie urzędu miasta)
 • Bardzo dobra inicjatywa. Szkoda, że swojskiego chleba zabrakło do kupienia albo szybko wykupili.
 • @Elblążanin55 - Tam o 10 już był pustki
 • Niestety nie dopisała pogoda, gdyby było cieplej byłoby wiecej ludzi. Fajna inicjatywa. Tak trzymać
 • @Elblążanin55 - No niestety zabrakło
 • @emilox - Było super, prawdziwi wystawcy z prawdziwymi wyrobami a nie chińskie żelki i świecące baloniki.
 • @emilox - Bardzo dziękuję za świetną wypowiedź, która świadczy tylko o Tobie. Nie bierz sobie do serca ale tacy ludzie jak ty muszą być i krytykować bo to ich natura. Wbrew tobie był to sukces dla Elbląskiego Ekotargu. Oczywiście nie możemy równać się z komercyjnym Świętem Chleba bo jest to oczywiste dlatego, że zaangażowane są inne środki. Jest to duża impreza, która ściąga do naszego miasta wielu handlarzy wszystkim, nawet chlebem z pod Warszawy. My promujemy rzemieślników i rękodzielników od nas z naszego regionu. Tu nie ma nikogo kto nie wykonuje tego co sprzedaje. To jest promocja pyszności Rzemieślników Lokalnych Wyrobów. Może ty byłeś w innym mieście? Dołączę zdjęcie tych czterech bud bez zadaszenia. Pozdrawiam i życzę zdrowia, tego psychicznego też.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  Ireneusz Otto Zander.(2022-04-06)
 • @Kjjh - Wielkie dzięki za wpis. Oczywiście Święto Chleba jest dużą imprezą ale dla nas promujących swoich, lokalnych wytwórców była to potężniejsza impreza. To, że było nas tylu świadczy o tym, że my lokalsi mamy potencjał i chcemy promować miasto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  Ireneusz Otto Zander.(2022-04-06)
 • Panie elblążanin pustki to były dopiero o 17.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  Ireneusz Otto Zander.(2022-04-06)
 • Panie Ireneuszu, fajnie, że się udało. Oby impreza urosła.
 • Czy wiecie może co za Panie sprzedawały pyszna galaretę w plastikowych foremkach, śledzie w zalewie i mięso w słoikach? Dania były przepyszne.
Reklama