[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwszy krok do rozwiązania gronowskich problemów?

 
Elbląg, Wicestarosta elbląski zadeklarował współpracę w rozwiązaniu problemu ul. Szafirowej
Wicestarosta elbląski zadeklarował współpracę w rozwiązaniu problemu ul. Szafirowej (fot. Michał Skroboszewski)

Obietnica powołania zespołu składającego się z mieszkańców Gronowa Górnego i urzędników – to pierwszy krok w kierunku rozwiązania problemów mieszkańców wsi z rosnącym natężeniem ruchu na ul. Szafirowej. Mieszkańcy dostali obietnicę rozpatrzenia ich postulatów przez starostwo i interwencji w GDDKiA. Zobacz zdjęcia.

- Przede wszystkim chodzi nam o bezpieczeństwo na ul. Szafirowej. To jest sprawa priorytetowa. Natomiast później chcielibyśmy ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych na tej ulicy – mówił Grzegorz Zembrzuski, członek rady sołeckiej w Gronowie Górnym na wczorajszym (25 kwietnia) zebraniu wiejskim.
       Zebranie zostało zwołane, aby porozmawiać z odpowiednimi władzami na temat rozpoczęcia prac mających rozwiązać problemy mieszkańców podelbląskiej wsi związanych ze zbyt dużym (zdaniem mieszkańców) ruchem na ul. Szafirowej. A problemów jest bez liku.
       - Ta droga „zbiera” mieszkańców mieszkających w Pilonie, Wyźlinie i w tamtej części gminy oraz zakłady znajdujące się na tym terenie. Po tej drodze jeżdżą też „obce” samochody, które omijają w ten sposób opłatę ViaToll – Grzegorz Zembrzuski przedstawiał główne zagrożenia na ul. Szafirowej.
       - Zmiana organizacji ruchu teoretycznie jest możliwa. Tylko trzeba wziąć pod uwagę konsekwencje – zwrócił uwagę Ryszard Zając, wicestarosta elbląski.
       Do Gronowa Górnego jeżdżą ciężarówki obsługujące lokalne firmy. Głównym problemem mieszkańców jest tranzyt.
       - Jeżdżą już od pierwszej w nocy. Całe domy się trzęsą. – zwracali uwagę mieszkańcy wsi.
       Pomysłów na rozwiązanie problemów pojawiło się kilka, m.in. zakaz jazdy tranzytowej. Jednak każda zmiana organizacji ruchu wymaga też opinii odpowiednich organów. Na razie trudno wyrokować, jak skończą się problemy mieszkańców Gronowa, ale pierwszy krok został zrobiony.
       Mieszkańcy poruszali też kwestię chodników (a raczej ich braku), rowów przy drodze, oświetlenia i oznakowania przy drodze.
       - Państwa problemy można je podzielić na dwie grupy: pierwsza to ograniczenie ruchu i to będzie trudne. Druga grupa problemów jest mniejszego kalibru, które będzie można rozwiązać o wiele łatwiej. Zacznijmy od rzeczy, które można zrealizować niewielkim nakładem. A co do drogi, to przy takim rosnącym natężeniu ruchu, ktoś będzie się musiał kiedyś tym zająć – mówił Ryszard Zając, wicestarosta powiatu elbląskiego.
       Na spotkaniu zdecydowano o powołaniu zespołu roboczego składającego się z mieszkańców oraz urzędników gminy i starostwa, którzy przeanalizują postulaty i zdecydują w jaki sposób je rozwiązać.
       - Trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie postulaty da się spełnić. Trzeba wziąć pod uwagę możliwości finansowe. Nasze, nijak się mają do możliwości Generalnej Dyrekcji, a to ona „nawarzyła tego piwa” - mówił Ryszard Zając.
       W przypadku prac, których wykonanie jest w kompetencji starostwa, Ryszard Zając zadeklarował życzliwość i zrozumienie. W przypadku problemów dotyczących organizacji ruchu konieczne jest włączenie w rozwiązanie problemu Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Ta jednak przez ostatnie lata sceptycznie podchodziła do problemów Gronowa Górnego.
       Do rozwiązania problemów jeszcze daleka droga, ale pierwsze kroki zostały wczoraj zrobione. Przypomnijmy, że we wtorek mieszkańcy Gronowa Górnego zablokowali ul. Szafirową w proteście przeciwko dużemu natężeniu ruchu na tej drodze. I zapowiedzieli, że jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, będą protestować cyklicznie.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • To może zastępca Starosty Pan Ryszard Zając zajmie się również drogą powiatową nr. 1103N na odcinku skrzyżowanie od strony Helenowo w stronę Jegłownika? Na pewno Pan Zając zna ten problem i to, że mieszkańcy w szczególności m. Wikrowo i Wiktorowo czekają na tą drogę przynajmniej 25 czy nawet 30 lat.
 • główny winny w sprawie GDDKiA.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  dyletanci(2019-04-26)
 • "Wyźlina" ? To chyba nie w kierunku Pilony?
 • Przed wyborami władza wszystko będzie obiecywać. A po wyborach-jakoś to będzie.
 • Ci z Wikrowa i Wiktorowa jeżdżą i tak nie wspomnianą 1103N tylko 1114N i dewastują tą drugą, nie wspomnę już o nadmiernej prędkości na odcinku, gdzie jest ograniczenie prędkości do 40 km/h przy cmentarzu Mennonitów. Policja tam powinna często zaglądać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  mieszkańcy(2019-04-26)
 • Nurch sie wyprowadza na wies zabita dechami tam nic nie ma ,nic nie jeździ.
 • @ - nic nie jeździ- gdzie nic nie jeździ??? To przyjedz wczesnym rankiem albo popołudniu, to zobaczysz czy nic nie jeździ ! Licz tylko w dwóch miejscowościach firmy i mieszkańcy to jest kilkaset osób, każdy ma auto, czasami niektórzy kilka. Dziennie ci sami kierowcy pokonują czasami kilkanaście razy tą samą trasę. Także nie pisz bzdur !!!!!
 • Główny winowajca to Gddka bo nie ma zjazdu np do zakładów po byłym Ppgo i trzeba było o tym pomyśleć na etapie budowy nowej 7emki a teraz to duży problem
 • Dopisać należy całą masę jeżdżących pojazdów rolniczych w tym kombajnów, samochodów ciężarowych wywożących plony oraz wiele pojazdów dostawczych itp.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  mieszkańcy(2019-04-26)
 • "Obcy samochód" to może być jak wjedzie na twoją posesję. Następny pisze że "ci z Wikrowa" nie jeżdżą po swojej tylko po naszej drodze. Ludzie czy wyście powariowali. Będziecie teraz mówić kto może jeździć po których drogach? Będę jeździł gdzie chcę, o której chcę i lle razy mi się podoba.
 • @ - "Następny pisze że "ci z Wikrowa" nie jeżdżą po swojej tylko po naszej drodze. " - Gdzie to wyczytałeś? Tam nikt nie pisał w ten sposób????? Czytaj może ze zrozumieniem !!!
 • Pewnie sołtysowi chodziło w WĘZINĘ.
Reklama