UWAGA!

Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2012

 Elbląg, Podsumowanie Szlachetnej Paczki 2012

W Wigilię ostatnia rodzina z 30 zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Elblągu otrzymała zaadresowane dla niej dary. Łącznie darczyńcy przekazali ponad 200 kartonów wypełnionych po brzegi artykułami dla najbardziej potrzebujących rodzin o wartości ok. 100 tys. zł.

Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że wszystkie rodziny znalazły darczyńców. Nie ma dla nas większej nagrody za sześć miesięcy przygotowań niż uśmiechy na twarzy ponad 150 osób z Elbląga i okolicy, które w tym roku zostały objęte pomocą Szlachetnej Paczki. Wszyscy zdali egzamin, jednak obok ogromnych podziękowań dla darczyńców, należy też bardzo docenić ogromny wysiłek wolontariuszy, którzy wykonali kawał dobrej roboty.
       Wśród przekazanych darów przeważały żywność i środki czystości, ale los wielu rodzin to nie tylko brak możliwości zaspokojenia najpowszechniejszych potrzeb. Niektóre rodziny nie miały na czym spać lub przygotowywać posiłków. Ich potrzeby również zaspokoili elbląscy darczyńcy. Ponadto wśród szczególnych upominków dla wybranych członków rodzin znalazły się bardzo kosztowne sprzęty takie jak laptopy, o których obdarowani nimi do tej pory tylko marzyli.
       Rodziny odwdzięczyły się darczyńcom za okazaną pomoc na różny sposób. Niektórzy przygotowali świąteczne kartki, inni rysunki i listy. Finał akcji to ogrom wzruszeń i radości, lecz najważniejsze jest to, aby pomoc trafiła do rodzin, które mają szansę na poprawę swojej sytuacji. Taka jest idea Szlachetnej Paczki. Motto akcji brzmi: „Nie rybę, nie wędkę, ale mentalność wędkarza”.
       Kolejna edycja akcji rozpocznie się już w marcu. We wrześniu będą poszukiwani wolontariusze, a w październiku 2013 będzie można wybrać rodzinę i zostać jej darczyńcą.
       Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy nam pomogli!
Oliwier Pietrzykowski, lider rejonu Elbląg w akcji Szlachetna Paczka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Pietrzykowski moze wkrotce wyskoczysz z lodowki? schowaj sie chlopie bo i tak cie nigdzei nei wybiora
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Nowa Prawica(2012-12-28)
 • dawanie jałmużny nie ma w sobie nic szlachetnego
 • Co zrobiliście dla tych najbardziej potrzebujących, mili komentatorzy? Jeśli nic, to przynajmniej nie piszcie kretyńskich komentarzy i cieszcie się, że Waszym rodzinom nie brakuje na talerzu. Nie każdemu jest lekko, skwaśniali pierdziele. Spożytkujcie swoją energię na dobry uczynek przy takich świętach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Majster Bieda(2012-12-30)
Reklama