UWAGA!

Połączyła ich bieżnia

 Elbląg, Połączyła ich bieżnia
(fot. Michał Skroboszewski)

Biegacze i okoliczni mieszkańcy przyszli dzisiaj o godz. 19 na stadion lekkoatletyczny przy ul. Saperów, by pokazać, jak ważny jest ten obiekt w codziennej rekreacji elblążan. Stanęli do wspólnego zdjęcia z napisem "Łączy nas bieżnia", po czym przebiegli honorowe kółko.

Plany Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego dotyczące ograniczenia dostępu do stadionu lekkoatletycznego wywołały wśród mieszkańców wiele emocji. Prezydent Elbląga po naszych publikacjach stwierdził w oficjalnym komunikacie, że nie zgadzał się na zamykanie stadionu, a dyrektor MOS zapewnił, że niebawem powstanie nowy regulamin obiektu, który będzie w dostępnym i bardziej widocznym miejscu.

Mimo tych deklaracji Stowarzyszenie Krzewienia Sportu El Aktywni nie odwołało piątkowego spotkania na stadionie. - Chcieliśmy po prostu pokazać wszystkim, ilu elblążan z tego obiektu korzysta. Cieszymy się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie - tłumaczą organizatorzy spotkania. 

Wśród uczestników spotkania na bieżni były również dwie mieszkające nieopodal elblążanki - pani Ewa i Joanna, które po publikacji pierwszego artykułu o planach MOS rozpoczęły zbiórkę podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie stadionu.

- Zbiórka cały czas trwa, petycję podpisało ponad 280 osób. Chcemy ją mimo wszystko przekazać władzom miasta - powiedziała nam pani Joanna.

- Cieszymy się, że akcja w sprawie stadionu ma taki rozgłos. Z drugiej strony martwi mnie jednak to, że biegacze są za tym, by ograniczać korzystanie ze stadionu np. dzieciom na rowerach. To jest jedyne takie miejsce do rekreacji w tej części miasta. Przecież można to tak zorganizować, że nikt nikomu nie będzie przeszkadzał - dodaje pani Ewa. 

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dobrze, że nie "Łęcze naszą bieżnią":D
 • Bo czym ? - przebiegli honorowe kolko, przebiegli czym sie dalo , a ze kolko to koleczko bo ma zaledwie 333 m, to nie bylo wielkiego problemu , tak sie teraz buduje - kameralnie, oszczednie jak wszystko w tym pieknym miescie, tor lyzwiarski tez za krotki , amfiteatr tez ma byc kameralny.A z muszli koncertowej chca zrobic muszelke- nazwa jak ulal pod agencje towarzyska I miejsce dobre I nazwa . Do nazwy, zeby bylo bardziej przytulnie dodalbym --moja muszelka.
 • Podoba mi sie to skojarzenie cos w rodzaju... STOJ HALINA w grze pol- slowek
 • W korzystaniu z bieżni nie chodzi tylko o to, aby nie przeszkadzać dzieciom ze szkół i z klubu. To chodzi też o zabezpieczenie bieżni przed korzystaniem z niej w nieporzadany sposób. Bieżnia nie służy do tego, aby po niej jeździć rowerem lub rolkami. Stworzona jest do biegania, a jazda rowerem po niej może na razić na szybsze zużycie. Więc zgadzam się w 100% że nie powinno się do tego dopuszczać. A biegać tam będzie mógł każdy, więc nie widzę powodów do rozdmuchiwania tematu.
 • Jaki amfiteatr, to co z niego zostało chyba
 • Wielkie show! Fotki foteczki..a nie oto chodzi...wiecie że chodzi o prawidłowe korzystanie z bieżni a nie o zakaz z niej korzystania...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  7
  Klubowicz(2020-02-21)
 • Kocham Was
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  8
  Pajęczyna (2020-02-21)
 • Wielkie show! Fotki foteczki..a nie oto chodzi...wiecie że chodzi o prawidłowe korzystanie z bieżni a nie o zakaz z niej korzystania...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  7
  Klubowicz(2020-02-21)
 • Pani Ewa ma racje, wpuscic dzieci z rowerkami. .. A lekkoatleci Truso podczas treningow niech uwazaja jak biegaja. .. Czy pomyslodawcy dzisieszej akcji maja jeszcze jakies takie fajne pomysly?
 • Czy cieply lukasz polaczy sie z tramwajami? Czy moze udziela rad prawnych jak to obiecal w wyborach? Czy jak zwykle zawija makaron na uszy!!!
 • Problem został rozwiązany. Głównym wrogiem został dyrektor Szczepański , prezydent Wróblewski rozwiązał problem. Czy nikt nie widzi jak jesteśmy manipulowani ?. Po co organizować te spotkanie skoro już problemu nie ma. Bo zapędy polityczne Tołwińskiego i pseudo prezesa El Aktywni Piśkiewicza są aż za nadto widoczne. Dyrektor Mos Bogu ducha winny , bo chciał dobrze dla zawodników, chciał pewne rzeczy ukrócić, a zrobiono z niego wroga publicznego nr. 1. Miasto to poparło , a potem się wypieło, robiąc z anty sportowego prezydenta bohatera . Boguś Tołwiński jeszcze nigdy tak aktywny nie był od momentu jak opuścił klub PO. A jego kolegę Piśkiewicza super sportowca , to w leginsach możecie zobaczyć tylko na zdjęciach lub w czasie kampanii wyborczej taki to jest pro sportowy i fit.
 • Dzieci na rowerach na stadionie lekkoatletycznym to trzeba dopiero mieć mózg haha,moze niech jeszcze jezdza na tych rowerach podczas treningu lekkoatletow.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21
  1
  SportowyEL(2020-02-21)
Reklama