UWAGA!

Policyjny konkurs Bezpieczni w Ruchu Drogowym

 Elbląg, Graf. nadesłana
Graf. nadesłana

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zaprasza dzieci klas 0-3 szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Bezpieczni w Ruchu Drogowym" na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Prace ozdobią przyszłoroczny policyjny kalendarz. To będzie już dwudziesta druga edycja tego konkursu. 

Organizowany przez Komendę Miejską Policji w Elblągu wraz z General Electric Power sp. z o. o. w Elblągu, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Drukarnią „ELGRAF" w Elblągu, konkurs rozpoczyna się 28 kwietnia. Od tego dnia do 24 września 2021 r. będzie można nadsyłać prace plastyczne. 

Celem konkursu jest edukacja najmłodszych i popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tematyka prac konkursowych powinna dotyczyć takich zagadnień jak bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas wakacji i ferii zimowych, bezpieczeństwa rowerzystów, propagowanie urządzeń zwiększających bezpieczeństwo pasażerów. Prace plastyczne mogą dotyczyć także elementów odblaskowych i bezpiecznego przekraczania jezdni.

– Co roku za pośrednictwem szkół ogłaszamy nasz konkurs. Do dyrektorów szkół wysłaliśmy regulamin z prośbą by chętne dzieci wykonały swoje prace. Można je przygotować w szkole lub w domu. Będzie to również pretekst do rozmowy z domownikami na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Spośród prac komisja wybierze te, które zamieścimy w kalendarzu na 2022 rok. Dla laureatów przewidziano cenne nagrody – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Prace należy dostarczyć lub przesłać pocztą do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Królewieckiej 106.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Celem konkursu jest edukacja najmłodszych i popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najpierw niech sami policjanci się dokształcą, bo mają duże braki. Niech policja zajmuje się głównie tym do czego została powołana. Rodzice dzieci są od ich nauki a wy zajmijcie się sprawami bardziej potrzebnymi w obecnym czasie.
  • A kiedy konkursik z pałowania i gazowania demonstrantów ?
  • To, że pałują ludzi nieprzestrzegających przepisów to jestem jak najbardziej za pałowaniem !!!!! Jest pandemia, ludzie umierają na tą zarazę a ci nieodpowiedzialni sobie jaja robią na ulicach. Pałujcie i jeszcze raz pałujcie? Może to ocalić niektórych ludzi od śmierci przez jakiś deb. li
  • Dzień dobry, a kiedy wyniki? coś wiadomo?
Reklama