[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Polonezem na niepodległościową nutę w ZS nr 2

 
Elbląg, Polonezem na niepodległościową nutę w ZS nr 2
fot. nadesłana

Uroczysty poranek z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Piątkowy apel miał charakter edukacyjny ale również artystyczny i emocjonalny.

Na początku uczniowie gimnazjum zatańczyli poloneza, którego bardzo interesującą choreografię, przygotowała pani Małgorzata Wiczenbach - instruktorka tańca, pracująca w naszej szkole.
       Później- Rota, śpiewana przez chórek szkolny, na tle starannie przygotowanej przez pana Przemka Kurczewskiego, prezentacji multimedialnej, emitowanej na dużym ekranie. Widzieliśmy fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych , podkreślające: zrywy narodowe, walkę z zaborcą oraz walkę z bolszewikami i Niemcami.
       Kiedy na ekranie dzieci i młodzież zobaczyła powrót Józefa Piłsudskiego do Ojczyzny, uczennica z II kl. gimnazjalnej poruszyła wrażliwe serca słuchaczy przepiękną aranżacją pieśni Niepodległość- trudne słowo, przygotowaną przez panią Ewę Wechterowicz, opiekunkę wokalistki i całego zespołu. Usłyszeliśmy jeszcze Mury w wykonaniu całego zespołu i solowy śpiew piosenki Uwięziony ptak. Były też recytacje wierszy Norwida i Szymborskiej.
       Narratorzy przybliżyli zebranym historię Polski walczącej, zniewolonej i niepodległej. Na zakończenie pani dyrektor Anna Jadwiga Śledzińska zacytowała słowa J. Piłsudskiego, że: „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Powiedziała też, że postawa naszych uczniów zasługuje na wielki szacunek.
      
      
      
Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • To ważne, żeby młodzi ludzie znali polską historię i uświadamiali sobie komfort życia w wolnym kraju. GRATULACJE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  GŁUPOTANIEZNAGRANIC(2014-11-10)
 • polonez zawsze wzrusza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  muzyczna(2014-11-10)
 • Akademia była piękna, wzruszająca, dostojna tak jak biało- czerwona niepodległość. Wielkie gratulacje dla wykonawców i nauczycieli, którzy przygotowali to wspaniałe widowisko artystyczne.
 • Szczególne gratulacje dla piosenkarki Julii Stasz. .. .- idź tą drogą i uważaj na wirażach, byłaś wielka.
 • Brawa dla Pani instruktor i całej kadry nauczycielskiej! Dzięki takim ludziom dzieciaki poznają dobre, patriotyczne wzorce, a i trochę sportu zaznają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  białoczerwonesztandary(2014-11-10)
 • Wspaniałe przygotowanie młodzieży przez nauczycieli organizujących tą akademię, świetny pomysł na montaż słowno-taneczno-muzyczny, przeplatany prezentacją historyczną i wszystko wokół takie uroczyste, wzruszające, biało-czerwone. Piękne, polskie, nasze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  patriota(2014-11-12)
Reklama