UWAGA!

Połowa zakażonych nie wie o HIV

Elbląg, Połowa zakażonych nie wie o HIV

1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. W dniach 20-27 listopada będzie można wykonać anonimowe i bezpłatne badania w kierunku HIV oraz skorzystać z poradnictwa na temat tej choroby. Adresy i godziny otwarcia punktów konsultacyjno-diagnostycznych są dostępne tutaj.

Krajowe Centrum ds. AIDS zainaugurowało kampanię edukacyjną „Coś Was łączy? Zrób test na HIV”, która zachęca do poznania swojego statusu serologicznego oraz upowszechnia informacje na temat HIV/AIDS i sposobów zmniejszania ryzyka zakażenia. Po 30 latach od pierwszego rozpoznania w Polsce zakażenia HIV, epidemia jest problemem, który może dotknąć każdego, kto podejmuje ryzykowne zachowania. W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa zawierająca informacje o HIV i AIDS.
       Głównym celem przedsięwzięcia i towarzyszącej mu kampanii „Coś was łączy? Zrób test na HIV” jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV u jak największej liczby osób. Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą, jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich.
       Szacuje się, że 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50 procent z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać.
       Z inicjatywy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu 5 grudnia w Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej 12 w Elblągu o godzinie 12 odbędzie się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem: „Wiedza ratuje życie”. Konkurs ma zwrócić uwagę na najważniejsze problemy związane z HIV/AIDS. Jego zadaniem jest także popularyzacja rzetelnej wiedzy na temat HIV/AIDS wśród młodzieży, podniesienie świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki oraz zachęcenie osób podejmujących ryzykowne zachowania do wykonywania testów w kierunku HIV.
      
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama