UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomoc osobom bezdomnym w mroźne dni

 
Elbląg, Pomoc osobom bezdomnym w mroźne dni
fot. Straż Miejska, arch. portEl.pl

Wzorem lat ubiegłych, 24 października br. w Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie przedstawicieli miejskich jednostek organizacyjnych, służb oraz organizacji pozarządowych w celu omówienia realizacji zakresu zadań związanych z zabezpieczeniem potrzeb osób bezdomnych w Elblągu w okresie zimowym 2019-2020.

Podczas spotkania omówiono działania podejmowane przez poszczególne instytucje. Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na bieżąco kontrolują miejsca pobytu osób bezdomnych – we współpracy ze Strażą Miejską oraz Policją. Monitorowane są miejsca, w których stwierdzono fakt przebywania osób bezdomnych, pracownicy socjalni i funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmują działania w celu zabezpieczenia tych osób w ośrodkach wsparcia.

Bezdomni mogą uzyskać schronienie w placówce przy ul. Nowodworskiej 49, gdzie działają schronisko, schronisko z usługami opiekuńczymi, noclegownia i ogrzewalnia.

Przy Pogotowiu Socjalnym przy ul. Królewieckiej 102 funkcjonuje Noclegownia, gdzie w okresie od 1 listopada przyjmowane są osoby bezdomne.

Jadłodajnia prowadzona przez Caritas przy ul. Zamkowej 17 od 1 listopada wydaje gorące posiłki osobom potrzebującym, w tym bezdomnym.

Od 1 listopada 2019 r. do 31 marca 2020 r. pod numerem 800 165 320 funkcjonuje bezpłatna całodobowa infolinia dla osób bezdomnych działająca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Pod wskazanym numerem osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat miejsc noclegowych, jadłodajni oraz punktów udzielania pomocy.

Więcej informacji na temat tego, gdzie szukać pomocy znajduje się w tabeli przygotowanej przez Urząd Miejski. 

Łukasz Mierzejewski, UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Najlepiej pomogli policjanci z Gdańska, którzy teraz siedzą, oczywiście za kratkami.
 • spotkanie he he. Poklepali się po plecach, popili kawkę, obżarli się i tyle z tego.
 • Proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób bezdomny ma się telefonicznie skontaktować? Czy posiadają telefony stacjonarne w swoich reklamówkach, czy ładują swoje smartphony energią słoneczną? Jak mi to wytłumaczycie?! Moje myśli kręcą się wokół tego tematu i nie umiem sobie z tym poradzić. .. A wizytę u specjalisty mam dopiero 30 lutego. .. :(((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dr oetker(2019-11-08)
Reklama