UWAGA!

Pomóż odbudować gospodarstwo po pożarze

 Elbląg, Pomóż odbudować gospodarstwo po pożarze
(fot. organizator zbiórki)

- W 2016 r. spłonął im dom, który sami odbudowali. Teraz spłonęła obora, sami już nie dadzą rady jej odbudować – pisze pan Rafał, który uruchomił zbiórkę na pomoc właścicielom gospodarstwa w Dzierzgonce w gminie Markusy.

Do pożaru w Dzierzgonce doszło 13 grudnia ubiegłego roku. Doszczętnie spłonęła obora, przygotowana na około 70 sztuk bydła. - Krowom i cielakom na szczęście nic się nie stało, ale dla około 50 sztuk nie ma schronienia. Spłonęło całe wyposażenie, m.in. system udojowy, schładzarka mleka, zgarniacz obornika, pasza dla zwierząt – pisze pan Rafał, który uruchomił zbiórkę w serwisie pomagam.pl, by wesprzeć właścicieli gospodarstwa – pana Daniela i Dawida. Najbardziej potrzebne są pieniądze na zakup siana, paszy i rozpoczęcie odbudowy obory.

- W 2016 roku spłonął dom rodzinny chłopaków. Wtedy odbudowali dom z własnych środków, nie prosili o pomoc. Teraz zostali pozbawieni możliwości zarobkowej, sami nie dadzą sobie rady w odbudowie i w zakupie paszy dla zwierząt. W ich imieniu proszę o pomoc. Chłopaki zawsze jak tylko mogą pomagają innym teraz sami potrzebują pomocy. W nas siła – pisze organizator zbiórki na pomagam.pl

 

Link do zbiórki znajdziecie tutaj

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama