UWAGA!

Pożar w Dzierzgonce

 Elbląg, Pożar w Dzierzgonce
(fot. OSP Markusy, zdjęcie ze strony OSP na Facebooku)

W Dzierzgonce w gminie Markusy spłonął w niedzielę wieczorem budynek gospodarczy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zobacz zdjęcia.

Do pożaru doszło ok. godz. 20.30. Jako pierwsi na miejsce przyjechali strażacy ochotnicy z OSP Markusy. - Chwilę później na miejsce dotarło OSP Krzewsk, OSP Nowe Dolno, PSP Elbląg oraz policja. - informują ochotnicy z Markus na swoim profilu facebookowym. - Zgłoszenie mówiło o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Dzierzgonka. Było prawdopodobne, że w środku znajdują się zwierzęta hodowlane. Punkt dowodzenia wspomniał także o budynku mieszkalnym, który znajduje się w okolicy 20 metrów od zajętego ogniem budynku gospodarczego.

  Elbląg, Pożar w Dzierzgonce
(fot. OSP Krzewsk)

Po dojeździe na miejsce przeszukaliśmy płonący obiekt, na szczęście nie znaleźliśmy żadnych osób rannych ani zwierząt. Przystąpiliśmy do gaszenia pożaru oraz zabezpieczenia budynku mieszkalnego. Przylegle do budynku składowana była słoma, którą również objął pożar.

- Dodatkowym utrudnieniem podczas działań była przylegająca do budynku sterta balotów, która również była objęta pożarem. Przy użyciu ciężkiego sprzętu rolniczego pojedyncze baloty były odwożone z dala od głównego pożaru i przelewane wodą, co znacznie skróciło czas akcji - dodają strażacy ochotnicy z Krzewska.

W akcji gaszenia pożaru, która trwała do rana, uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej. Przyczyny pożaru ma ustalić policyjne dochodzenie. 

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama