UWAGA!

Popularni na dzielnicy

 Elbląg, St. asp. Jarosław Wojtowicz i sierż. szt. Zbigniew Skonieczny
St. asp. Jarosław Wojtowicz i sierż. szt. Zbigniew Skonieczny (fot. Anna Dembińska)

St. asp. Jarosław Wojtowicz i sierż. szt. Zbigniew Skonieczny zostali laureatami plebiscytu "Dzielnicowy Roku 2017" z Elbląga i terenu powiatu elbląskiego. Obaj policjanci przyznają, że swoją pracę lubią, choć do łatwych ona nie należy. Zobacz fotoreportaż z uroczystego wręczenia nagród.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu – te słowa wielokrotnie powtarzane, zostały wypowiedziane także podczas dzisiejszego (8 grudnia) uroczystego podsumowania plebiscytu, które odbyło się w auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Dzielnicowych mamy 42 - pracują na terenie miasta i powiatu. W 2017 r. przeprowadzili 15 463 wywiady środowiskowe, wylegitymowali 8 782 osoby, przeprowadzili 1901 spotkań z mieszkańcami, wystawili 347 mandatów karnych, a 326 razy pouczali. Za swoją pracę zostali nagrodzeni głosami oddanymi w plebiscycie przeprowadzonym za pośrednictwem lokalnych mediów.
       W Elblągu zwyciężył st. asp. Jarosław Wojtowicz: - To duże wyróżnienie - przyznał. - Jestem dzielnicowym na Zatorzu. Jaka to dzielnica? Kiedyś krążyły mity, że najgorsza w mieście. Zaprzeczam. Myślę, że Zatorze to taka sama dzielnica, jak każda inna.
       Jarosław Wojtowicz jest policjantem od 17 lat, a dzielnicowym od dekady. Niejedno widział, w pamięci ma wiele interwencji, ale nie chce żadnej przytaczać. Zapewnia, że jego praca polega na pomocy mieszkańcom.
       - Moja praca to przede wszystkim bezpośredni kontakt z mieszkańcami i na tym się skupiam - kończy policjant, który wyróżnienie dla Dzielnicowego Roku odebrał dziś już po raz drugi.
       W powiecie elbląskim tytuł Dzielnicowego Roku 2017 przypadł sierż. szt. Zbigniewowi Skoniecznemu z III rewiru dzielnicowych: - Pod moją opieką znajduje się gmina Elbląg - wyjaśniał. - Dzielnicowym jestem od niespełna roku, ale wcześniej pracowałem w innych pionach KMP w Elblągu. Praca dzielnicowego jest szczególną pracą - przyznał sierż. szt. Zbigniew Skonieczny. - Trzeba mieć odpowiednią wiedzę i doświadczenie w służbie, bo wachlarz problemów, z jakimi spotykam się na co dzień jest bardzo duży. Praca na dzielnicy jest wszechstronna: od pracy patrolowo - interwencyjnej, przez niebieskie karty, czyli pracę z rodzinami, w których dochodzi do przemocy do propagowania bezpieczeństwa na terenie szkół oraz współpracy z samorządami lokalnymi. Interwencji jest sporo - kontynuował policjant. - Zatrzymywanie sprawców, osób poszukiwanych, skazanych, ale najbardziej tkwią w pamięci interwencje związane z przemocą w rodzinie. Osobom pokrzywdzonym trzeba jak najszybciej pomóc.
       Dzielnicowy przyznał, że jego służba w gminie różni się od tej, którą pełnią koledzy w rewirach na terenie miasta.
       - Moja praca jest specyficzna, ponieważ w gminie jesteśmy bardziej znani przez mieszkańców i jesteśmy pierwszym pomostem między mieszkańcami a komendą - kończy sierż. szt. Zbigniew Skonieczny.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama