UWAGA!

Promowali uśmiech i dobre słowo

 
Elbląg, Promowali uśmiech i dobre słowo
fot. nadesłana

Uczniowie Gimnazjum nr 7 w Elblągu przeprowadzili happening pod hasłem „Potrafię obdarować innych pozytywnym komunikatem, nie oczekuję niczego w zamian”.

W poniedziałkowe popołudnie, 3 listopada uczniowie Gimnazjum nr 7 pod opieką nauczycieli: Anity Łasik, Lucyny Wołoch-Romańczyk, Beaty Dziemidowicz i Wojciecha Gradzińskiego spotkali się z mieszkańcami Elbląga, dzieląc się z nimi dobrym słowem poprzez wręczanie sentencji współczesnych i dawnych mędrców, myślicieli. Akcja miała na celu promowanie uśmiechu, uprzejmości i dzielenia się radością z innymi.
       Zarówno uczniowie jak i napotkane osoby czerpały z tego wiele radości. Uczniowie, z powodu ciekawego spędzenia wolnego czasu i spotkań z ludźmi, ludzie z uśmiechów uczniów i słów jakie zostały im wręczone. Niektórzy byli bardzo zainteresowani i zadawali pytania, inni tylko się uśmiechali. Pewna pani podkreśliła, że to wciąż mało, ale zawsze to jakiś początek. Były również osoby, które podejrzewały podstęp i nie chciały przyjmować karteczek.
       Dla młodzieży było to bardzo ważne doświadczenie, ponieważ zauważyli jak czasem trudno jest przyjąć dobro od drugiego człowieka. Po około 40-minutowym przemierzaniu okolic dworca PKP, uczniowie wraz z opiekunami wrócili do szkoły, gdzie w świetlicy przedyskutowali całą akcję i zastanowili się jak to wydarzenie wpłynęło na nich samych. Uczniowie podzielili się również swoimi przemyśleniami nad cytatami, jakie wylosowali podczas dyskusji.
       Uważamy, że takie happeningi są bardzo ważne i potrzebne, choć mogą wydawać się symboliczne to jednak otwierają uczniów na drugiego człowieka.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama