UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promowali uśmiech i dobre słowo

 
Elbląg, Promowali uśmiech i dobre słowo
fot. nadesłana

Uczniowie Gimnazjum nr 7 w Elblągu przeprowadzili happening pod hasłem „Potrafię obdarować innych pozytywnym komunikatem, nie oczekuję niczego w zamian”.

W poniedziałkowe popołudnie, 3 listopada uczniowie Gimnazjum nr 7 pod opieką nauczycieli: Anity Łasik, Lucyny Wołoch-Romańczyk, Beaty Dziemidowicz i Wojciecha Gradzińskiego spotkali się z mieszkańcami Elbląga, dzieląc się z nimi dobrym słowem poprzez wręczanie sentencji współczesnych i dawnych mędrców, myślicieli. Akcja miała na celu promowanie uśmiechu, uprzejmości i dzielenia się radością z innymi.
       Zarówno uczniowie jak i napotkane osoby czerpały z tego wiele radości. Uczniowie, z powodu ciekawego spędzenia wolnego czasu i spotkań z ludźmi, ludzie z uśmiechów uczniów i słów jakie zostały im wręczone. Niektórzy byli bardzo zainteresowani i zadawali pytania, inni tylko się uśmiechali. Pewna pani podkreśliła, że to wciąż mało, ale zawsze to jakiś początek. Były również osoby, które podejrzewały podstęp i nie chciały przyjmować karteczek.
       Dla młodzieży było to bardzo ważne doświadczenie, ponieważ zauważyli jak czasem trudno jest przyjąć dobro od drugiego człowieka. Po około 40-minutowym przemierzaniu okolic dworca PKP, uczniowie wraz z opiekunami wrócili do szkoły, gdzie w świetlicy przedyskutowali całą akcję i zastanowili się jak to wydarzenie wpłynęło na nich samych. Uczniowie podzielili się również swoimi przemyśleniami nad cytatami, jakie wylosowali podczas dyskusji.
       Uważamy, że takie happeningi są bardzo ważne i potrzebne, choć mogą wydawać się symboliczne to jednak otwierają uczniów na drugiego człowieka.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama