UWAGA!

Pułk ze sztandarem

 Elbląg, 16 PLog ma sztandar
16 PLog ma sztandar(fot. Michał Skroboszewski)

Dziś (24 września) na placu Kazimierza Jagiellończyka odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru 16. Pułkowi Logistycznemu. Wcześniej żołnierze przemaszerowali przez kilka miejskich ulic. Zobacz zdjęcia.

- Sztandar jest znakiem wiernej służby ojczyźnie, żołnierskiego honoru i odwagi. To dowód uznania Rzeczpospolitej dla Państwa kunsztu, dla gotowości Waszej jednostki do realizacji stawianych przez nią zadań – napisał w liście do żołnierzy prezydent RP Andrzej Duda. - Sztandar to znak, który towarzyszy jednostkom wojskowym w najważniejszych chwilach. Powinien umacniać poczucie, że żołnierska służba to przede wszystkim służba dla obywateli, dla zapewnienia im poczucia bezpieczeństwa i warunków do spokojnego i stabilnego życia.

- Wręczenie sztandaru to symbol wojennej sławy, tradycji oraz wierności, honoru i męstwa, których ojczyzna wymaga od swpich żołnierzy. To jedna z najważniejszych chwil w historii jednostki wojskowej. Pragnę podkreślić, że sztandar, to część każdego z nas - mówił płk Piotr Pankowski, dowódca 16. Pułku Logistycznego.

16. Pułk Logistyczny został sformowany w 2019 r. na bazie 16. Żuławskiego Batalionu Remontowego jako pierwsza tego typu jednostka w Wojsku Polskim. Podczas dzisiejszej uroczystości doszło do symbolicznej zmiany warty – żołnierze pożegnali sztandar 16 batalionu i otrzymali nowy – 16. pułku.

- Pułk jest przeznaczony do szeroko pojętych zadań zabezpieczenia logistycznego w czasie pokoju, kryzysu lub wojny. Angażuje się w walkę z zagrożeniem COVID – 19, działania przeciw hybrydowe oraz rozpraszające na naszych granicach – dodał generał dywizji Piotr Błazeusz, zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Sztandar ufundował społeczny komitet pod przewodnictwem wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego. W imieniu komitetu sztandar przekazali Hanna Szuszkiewicz, dyrektor Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Bartosz Łotocki, przedsiębiorca.

Przed uroczystością żołnierze pułku przemaszerowali ulicami Elbląga.

SM

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nic nam teraz nie zrobią rakiety balistyczne przeciwnika. Nakryjemy się sztandarem i nie będzie nas widać.
 • Po wielu wiekach polska armia odzyskuje wreszcie swoją dawną świetność i staje się dumą naszego narodu. Odzyskujemy swoje miejsce wśród lokalnych mocarstw a Polacy mogą wreszcie spać spokojnie. Brawo rząd który pokazał nam że można spełniać to co innym wydawało się niemożliwe.
 • @TeofilSkorupa - Widać że jesteś oderwany od rzeczywistości i nie masz pojęcia jak wygląda armia
 • Mając armię kapelanów nie musimy się obawiać nikogo - zgodnie z przepowiedniami.
 • Dziurawce w wojsku to katastrofa. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  11
  zalibul(2021-09-24)
 • towarzyszu skorupa - bierz obronne długopisy i do ataku-szturmem!
 • A było, ,przez twe oczy zielone "?
 • Propaganda odcinek 264.. .Obecnie w wojsku jest tendencja do promowania byle jakości. Kaprale po LA, z zerową wiedzą i umiejętnościami, ale już jako dowódcy drużyn, gdzie szeregowi po 10 latach służby i misjach o dwóch belkach mogą pomarzyć. Tak samo młodzi podporucznicy po kursach przyzakładowych którzy zamiast świecić dobrym przykładem, to często pokazują jak należy nie robić. Dwie gwiazdki na pagonie nie upoważniają do noszenia rąk w kieszeniach. .. Kobiety w wojsku? Ok, mamy równo uprawnienie, ale czy jest ono na pewno takie równe? Przeciwnik ma gdzieś czy masz dziś okres czy nie. .. No i na koniec nadal wszechobecny beton, jakże ciężki do wyplenienia. Nie ważne, że bez sensu. Nie ważne, że można inaczej, lepiej i efektywniej. Ważne, że zrobisz coś co się Panu Majorowi będzie podobało.
 • Najlepszy sprzęt będący na wyposażeniu armii który pokazano mieszkańcom Elbląga. Chluba armii i zazdrość Putina dwa dźwigi samojezdne i spychacz. Oj jest co podziwiać w takie święto.
 • @TeofilSkorupa - Pokazując największe osiągnięcia techniki militarnej. Dwa dźwigi samojezdne i spychacz. No bajka. Putin drży za czasów dyktatury brylanta.
 • To dlatego jeździły "hamery"z obsadą karabinu na dachu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  System(2021-09-24)
 • Dzban zawsze będzie dzbanem panie od "spychacza"
Reklama