UWAGA!

Rekolekcje teraz zamiast wielkopostnych

 Elbląg, Hala Centrum Sportowo-Biznesowego podczas uroczystości wręczania nagrody „Tuus” (archiwum portElu,
Hala Centrum Sportowo-Biznesowego podczas uroczystości wręczania nagrody „Tuus” (archiwum portElu, fot. WS).

Jude Antoin z Malezji poprowadzi w Elblągu Rekolekcje Odnowy Wiary. Odbędą się one 21 i 22 listopada w Centrum Sportowo-Biznesowym, przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w tym czasie nie będą mieli zajęć w szkołach, nie będą mieli również rekolekcji wielkopostnych.

Rekolekcje Odnowy Wiary poprowadzi Malezyjczyk, Jude Antoin.
       „Jest to osoba świecka, która jeździ po świecie i dzieli się swoją wiarą w Jezusa Chrystusa. Już na początku zaskakujące mogą być przynajmniej dwie rzeczy: fakt, że rekolekcje poprowadzi świecki mężczyzna (ma żonę i dwoje dzieci), oraz że odbędą się one nie w kościele, tylko na hali sportowo-widowiskowej” – pisze ks. Marek Piedziewicz. I dalej: – „Jude Antoin jeździ po całym świecie […]. Podczas obecnej wizyty w Polsce poprowadzi rekolekcje w Warszawie, Lublinie i Elblągu. W naszym mieście odbędą się one w dniach 21-23 listopada. Dwa pierwsze dni odbędą się w hali SCB przy Al. Grunwaldzkiej i podzielone są na dwie części: w godzinach od 10 do 13 będzie spotkanie dla młodzieży szkół średnich oraz dla studentów, natomiast od 18 do 21 dla osób dorosłych. […] Każde spotkanie będzie animowane (muzycznie i nie tylko!) przez księży i świeckie osoby ze wspólnot duszpasterskich w Elblągu. 23 listopada będzie już tylko jedno wspólne spotkanie w katedrze św. Mikołaja. Rozpocznie się o godz. 10, a zakończy mszą św. o 11.30.”
       Rekolekcje oznaczają, że w elbląskich szkołach ponadgimnazjalnych w czwartek i piątek (21 i 22 listopada) nie będzie zajęć lekcyjnych.
       „Znów przepadają mi zajęcia... 60 godzin w roku i już straciłem co najmniej 10 procent. Tym razem szkoła idzie na spotkanie w hali Centrum Sportowo-Biznesowego. Jak wiadomo, w szkołach ponadgimnazjalnych są trzy godziny WF, dwie godziny religii, jedna godzina fizyki... a w nowej podstawie programowej fizyka znika w klasie pierwszej” – napisał do nas Czytelnik.
       W Departamencie Edukacji Urzędu Miejskiego wyjaśniono nam, że Rekolekcje Odnowy Wiary odbywają się zamiast rekolekcji wielkopostnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z prośbą o taką zamianę zwróciła się do Urzędu Miejskiego elbląska Kuria Diecezjalna. Wynika z tego, że w przyszłym roku rekolekcji wielkopostnych w elbląskich szkołach ponadgimnazjalnych nie będzie, będą to zwykłe dni nauki.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • PIS rządzi. Bóg, honor i Ojczyzna. A edukacja - nieważna.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  15
  arek234(2013-11-19)
 • I tak pewnie beda zajecia w szkolach xd
 • A ja uważam, że tego typu spotkania pozwalają dzieciakom na chwile refleksji i otwierają oczy i uszy na nowe doświadczenia. Nauka to nie tylko nudne siedzenie na lekcjach i rozwiązywanie setek zadań - nauka to branie udziału w wolontariatach, spektaklach, konferencjach, konkursach i innych wydarzeniach kulturalnych, jak chociażby spotkanie z misjonarzem. W Elblągu nie mamy wielu możliwości spotykania obcokrajowców, a to jest świetna okazja chociażby do przekonania dzieciaków, że język obcy służy nie tylko do zdania matury. Jakoś nikt się nie sprzeciwia chodzeniu do kina na niekoniecznie edukacyjne filmy w czasie zajęć, więc cóż może szkodzić takie spotkanie????
 • Jakie wielkopostne????? Chyba adwentowe? Wielki Post przed Wielkanocą, adwent przed Bożym Narodzeniem!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  Zdziwiona(2013-11-19)
 • Kuria przyklepała, Wydział Edukacji ie ma prawa głosu. .. .Islam po katolicku, nic więcej. .. .Brawo panie biskupie Styrna. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  12
  SNJGHUGFUJH(2013-11-19)
 • a to nie powinny być rekolekcje adwentowe? Wielki Post jest przed Wielkanocą czyli marzec kwiecień?:P
 • Szkoda tylko że nie ma informacji o tym, ze uczniowie mogli dobrowolnie zadeklarować czy chcą wziąć udział w rekolekcjach, czy nie. Ci, którzy nie chcieli mają zajęcia w szkole. Jeśli więc chcecie jechać po Kościele to przynajmniej bądźcie rzetelni :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Wierny(2013-11-20)
 • Wśród wielu ludzi narasta przekonanie, ze surowy i wymagający Bóg ich dzieciństwa przestał chronić ich bezpieczeństwo. Zdani są na własne siły. Zastanawiające jest dlaczego w kościołach nie przepowiada się Chrystusa jak to się dzieje przy okazji nauk wszelkich uzdrowicieli. Dzisiaj jest tak, ze wielu młodych ludzi dorasta w kulturze rozwodów, narkotyków lub pokusy seksualnej. Maja wiele przyjaciół, nie czują się osamotnieni. Przez to nie szukają dla siebie Boga. Czy w tych rekolekcjach, prowadzonych przez osobę świecką, odnajdą sens religii ? Pytanie do katechetów.
 • Do Wierzacy- Ty uważasz, ze tylko ksiądz ma dostęp do prawdziwej wiary? Bo świecki to juz przechlapane. .. Czyli wierzysz w księży, jednym slowem. Ot, Polak katolik.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  1
  siwuch(2013-11-20)
 • Dobrze wspominam rekolekcje. Nie trzeba było iść do szkoły a po prostu zostawało się w domu, bo przecież nie jestem na tyle glupi, żeby iść do kościoła i słuchać co ma do powiedzenia potencjalny zboczeniec pedofilosodomita. Rzygać mi się chce jak widzę tych zdrajców narodu. "Polsko! Watykan Twoją zgubą".
 • rekolekcje wielkanocne w listopadzie??? Nie no spoko a rekolecje bozonarodzeniowe w kwietniu?/ i Wogole czemu jaks swiecka smiech na sali
 • Jak widzę po wpisach nilt nie poruszył podstawowego problemu. .. .jak tak dalej pójdzie to. .. .. czyścić nam przyjdzie buty Chińczykom!