UWAGA!

Rodzice: Pomóżcie nam ratować przedszkole! (Napisali do nas)

 Elbląg, Rodzice: Pomóżcie nam ratować przedszkole! (Napisali do nas)
Fot. Anna Dembińska

- W ostatnim czasie w mediach, na portalach społecznościowych czy od znajomych słyszeliście Państwo o ratowaniu Przedszkola nr 8 w Elblągu, o akcji rodziców. U większości z Państwa powstało zapewne pytanie: o co w tym wszystkim chodzi? Czy nie jest tak, że grupa rodziców walczy o swoją wygodę, jak napisała jedna Pani w komentarzu? Odpowiedź brzmi: nie - napisali do nas rodzice.

Obecnie znaleźliśmy się w obliczu likwidacji Przedszkola nr 8 w Elblągu, które przez wiele lat, zresztą jak inne jednostki oświaty, było zaniedbywane przez władze miasta. Nie walczymy o naszą wygodę, a o przyszłość wszystkich młodych, obecnych i przyszłych elblążan. W naszym mieście nie inwestuje się w placówki oświatowe, są one zaniedbane, pozostawione bez remontu czy konserwacji. Tak, wiemy, że powstała nowa placówka przy ul. Mielczarskiego, ale to tylko kropla w morzu potrzeb. Każdy rodzic powracający do pracy mierzy się z brakiem miejsc w żłobku czy przedszkolu, przez co zmusza się rodziny do korzystania z prywatnych placówek. Czy tak musi być? Oczywiście, że nie!

Przedszkole nr 8 daje możliwość opieki dla około 75 dzieci. Likwidując placówkę, pozbawia się nas, mieszkańców Elbląga, prawa korzystania z publicznych przedszkoli. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy chce posyłać dzieci do placówek publicznych i wybiera placówki prywatne. Patrzymy jednak inaczej: nie każdego rodzica w obecnych czasach stać na taki wydatek. Uważamy, że miasto powinno dbać o takie placówki dokonując remontów. W naszym mieście jednak wybiera się inwestycje, które mogą przynieść wizerunkową poprawność, a nie dobro dzieci.

Dzisiaj sprawa dotyczy naszych dzieci, ale za chwilę może dotknąć każdego z Państwa. Przypominamy, że władze miasta na spotkaniu nie ukrywały, że planują zamykać placówki z powodu braku środków, a jednocześnie deklarują, że zamierzają budować nowe placówki? Skąd środki?

Z tych też względów postanowiliśmy ratować placówkę dla wszystkich młodych elblążan, bo przyszłość dzieci jest najważniejsza. Jeżeli pomożecie Państwo nam wspierając zbiórkę, pomożecie nie tylko sobie, ale również Waszym dzieciom, wnukom i kolejnemu pokoleniu. Dziękujemy! Zrzutka jest tutaj.

 

Wszystkich zapraszamy 22 lutego o godz. 16 do Przedszkola nr 8 w Elblągu, ul. Bema 9 (przy dawnej straży pożarnej) na spotkanie z władzami miasta. Przyjdźcie i pokażcie, że los Elbląga jest dla was ważny!

 

Od redakcji: Pierwsze spotkanie rodziców i przedstawicieli ratusza w sprawie "ósemki" relacjonowaliśmy tutaj.

Rodzice dzieci z Przedszkola nr 8

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jak bedziecie takie artykuly wrzucac dalej to podpisikow i uslug nie beda chcieli od was brac koledzy; p
 • Poseł Krasulski zaangażuje się i z całą pewnością pomoże, i uratuje placówkę. Wiwat populizm i socjotechnika !
 • 500+ rozdaja a kasy na przedszkola nie ma imigrantow sprowadzaja z afryki i ukrainy a kasy na przedszkole nie ma, POlska spimy na gazie weglu ale biede trzeba klepac, stara tradycja trzymani za jaja przez obce wplywy w partiach postkomuchow
 • Wystarczy spojrzeć na lokalizacje, wielkość działki, oraz piękny budynek i wiadomo o co chodzi, ktoś już na to łapki lepkie położył, a ostatnio ministerstwo edukacji lubi wille kupować Hashtagi: #jakniewiadomoocochodzitochodziopieniadze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  8
  WojtekT(2023-02-20)
 • jedyna rada to prośbą do radnych wspierających bezpartyjnego prezydenta o partyjne wsparcie PSL z województwa, aby wymogło na bezpartyjny swoim członku partyjne posłuszeństwo przy ratowaniu przedszkola bezpartyjnego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  3
  Taka koncepcja(2023-02-20)
 • Szanowni rodzicie zrobcie rachunek sumienia i powiedzcie szczerze czy podpisaliscie sie na przelomie listopada/grudnia pod wnioskiem o referendum w sprawie odwolania wladz miejskich? Wtedy byla realna szansa cos zmienic, jesli zaniechaliscie zlozenia podpisow pod odwolaniem wladz miejskich to jestescie sami sobie winni. Postawiliscie na kolejne 1,5 roku na niszczenie miasta i wielki marazm.
 • szanowni rodzicie prawdopodobnie ktos ze znajomych krolika ma chrapke na ten budynek podobnie jak na budynek po strazy pozarnej. Dlatego chca was z niego za wsz\elka cene wykurzyc. Moze rozbudowa osiedla kolejnego dewelopera? Moze podobny los spotka to pzredszkole jak elblaska mleczarnie? a moze magnat meblarski chce tam otworzyc kolejna restauracje lub galerie sztuki? cos jest na rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  7
  erupcion(2023-02-20)
 • W głowach się poprzewracało, dla garstki dzieci takie zamieszanie, lenistwo rodziców wzięło górę. Jaśnie państwo oburzeni, że muszą wcześniej wstawać.
 • mała grupa rodziców walczy o swoją wygodę, ,tyle w temacie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22
  37
  jaaaaaaaaaaaaaaa(2023-02-20)
 • Świetna akcja! Brawo !
 • Pokazcie całą tą nieudolność zarządzania! A jaki wstyd na Polskę! Moze tvn powiadomcie albo inne media??i zróbcie konfrontację
 • @jaaaaaaaaaaaaaaa - Ty panie od wygody, a później będzie płacz że nie ma miejsc w przedszkolach
Reklama