UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rusza budowa ronda na Fromborskiej

 
Elbląg, Rusza budowa ronda na Fromborskiej
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Ulica Fromborska, na odcinku od Ogólnej do Królewieckiej, zyska nową nawierzchnię, pojawi się tam także ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu z Królewiecką powstanie rondo.

12 listopada Gmina Miasto Elbląg zawarła umowę na wykonanie robót budowlanych na realizację zadania: „Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką”. Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego.

Zakres zadania obejmuje:

- wykonanie nowej nawierzchni jezdni ul. Fromborskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką wraz z odtworzeniem i dostosowaniem nawierzchni zjazdów, zatok autobusowych, regulacją i zabezpieczeniem istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, odtworzeniem i poprawą oznakowania poziomego i pionowego,

-  budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej na całym odcinku wraz z przebudową chodników,

-  przebudowę skrzyżowania ulicy Fromborskiej z ulicą Królewiecką na rondo wraz z budową odcinka kanalizacji deszczowej i usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną,

- przebudowę poboczy oraz renowację rowów odwadniających,

- przebudowę oświetlenia ulicznego.

Wartość robót budowlanych wynosi 3 589 357, 49 zł brutto. Na realizację zadania prezydent Witold Wróblewski pozyskał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości  1 998 500 zł. Zgodnie z umową termin zakończenia robót określono na 31 sierpnia 2021 r.

Przekazanie terenu budowy i rozpoczęcie prac nastąpi po sporządzeniu przez wykonawcę harmonogramu rzeczowo-finansowego i jego akceptacji przez Inspektora nadzoru oraz Departament Zarząd Dróg. Informacje o ewentualnych utrudnieniach w ruchu podawane będą na bieżąco z kilkudniowym wyprzedzeniem.  

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama