UWAGA!

Rusza budowa ronda na Fromborskiej

 Elbląg, Rusza budowa ronda na Fromborskiej
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Ulica Fromborska, na odcinku od Ogólnej do Królewieckiej, zyska nową nawierzchnię, pojawi się tam także ścieżka rowerowa. Na skrzyżowaniu z Królewiecką powstanie rondo.

12 listopada Gmina Miasto Elbląg zawarła umowę na wykonanie robót budowlanych na realizację zadania: „Przebudowa ul. Fromborskiej w Elblągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką”. Wykonawcą robót wyłonionym w przetargu nieograniczonym jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego.

Zakres zadania obejmuje:

- wykonanie nowej nawierzchni jezdni ul. Fromborskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ogólną, do skrzyżowania z ul. Królewiecką wraz z odtworzeniem i dostosowaniem nawierzchni zjazdów, zatok autobusowych, regulacją i zabezpieczeniem istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, odtworzeniem i poprawą oznakowania poziomego i pionowego,

-  budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej na całym odcinku wraz z przebudową chodników,

-  przebudowę skrzyżowania ulicy Fromborskiej z ulicą Królewiecką na rondo wraz z budową odcinka kanalizacji deszczowej i usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną,

- przebudowę poboczy oraz renowację rowów odwadniających,

- przebudowę oświetlenia ulicznego.

Wartość robót budowlanych wynosi 3 589 357, 49 zł brutto. Na realizację zadania prezydent Witold Wróblewski pozyskał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości  1 998 500 zł. Zgodnie z umową termin zakończenia robót określono na 31 sierpnia 2021 r.

Przekazanie terenu budowy i rozpoczęcie prac nastąpi po sporządzeniu przez wykonawcę harmonogramu rzeczowo-finansowego i jego akceptacji przez Inspektora nadzoru oraz Departament Zarząd Dróg. Informacje o ewentualnych utrudnieniach w ruchu podawane będą na bieżąco z kilkudniowym wyprzedzeniem.  

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama