UWAGA!

Są nowe kontrakty z ratownikami w szpitalu wojewódzkim

 Elbląg, Są nowe kontrakty z ratownikami w szpitalu wojewódzkim
fot. Anna Dembińska

- Zakończone zostały rozmowy z ratownikami medycznymi i obecnie trwa podpisywanie nowych kontraktów – informuje szpital wojewódzki. Jak dowiedzieliśmy się od jednego z ratowników, zostały one podpisane na dwa miesiące. W styczniu ma zostać rozpisany nowy konkurs na udzielanie świadczeń medycznych.

Przypomnijmy. Ratownicy medyczni od dawna walczyli o wyższe wynagrodzenia, nie zgadzali się też na wyjątkowo trudne warunki pracy. 1 września rozpoczęli ogólnopolski protest. W każdym z miast przebiegał on nieco inaczej, w niektórych część ratowników nie przychodziła do pracy lub wzięła minimalną liczbę godzin podczas dyżurów. W Elblągu 38 ratowników z Działu Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu wypowiedziało umowy cywilnoprawne, czyli 70 procent świadczących tam usługi ratowników medycznych.

15 września odbyło się pierwsze spotkanie dyrekcji szpitala wojewódzkiego, które, jak nam wówczas mówili ratownicy, nie przyniosło żadnego rozwiązania. Podczas kolejnego spotkania z dyrekcją szpitala ratownicy zgodzili się przesunąć terminy wypowiedzeń umów, miano też wspólnie ustalić zapisy nowych kontraktów.

- Zakończone zostały rozmowy z ratownikami medycznymi i obecnie trwa podpisywanie nowych kontraktów – poinformowała nas 27 października Magdalena Rubczewska, rzeczniczka prasowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Jak wyjaśniają nam ratownicy, kontrakty podpisane zostały na dwa miesiące, w styczniu 2022 roku ma zostać rozpisany nowy konkurs na udzielanie świadczeń ratowniczych.

- Zapisy w kontraktach udało nam się wspólnie wynegocjować. Co do warunków pracy, to na przykład uzyskaliśmy godziny szkoleniowe, bezpłatne. Co zaś się tyczy podwyżek płac, to uzyskaliśmy to, co obiecało Ministerstwo Zdrowia – mówią ratownicy.

Przypomnijmy. W negocjacjach z Ministerstwem Zdrowia Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zapadły m. in. ustalenia dotyczące zapewnienia dla pracowników wykonujących zawód medyczny w ZRM, zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych, stawek za godzinę pracy nie niższych niż 40 zł oraz dodatku wyjazdowego w wysokości 30 proc. wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę albo godzinowych stawek w przypadku umów cywilno-prawnych. Więcej o negocjacjach ratowników z ministrem można przeczytać w www.pulsmedycyny.pl.

Nasi rozmówcy - ratownicy pozostają anonimowi, jak nam powiedzieli w jednej z adnotacji w nowych kontraktach w szpitalu wojewódzkim jest taka, "że mogą oni przekazywać informacje prasie jedynie przez biuro prasowe szpitala".

daw

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wymiękli. Wszak robota na miejscu, kredyty trzeba spłacać, rodziny utrzymać. A na budowie konkurować z braćmi zza wschodniej granicy nie ma sensu. Taka smutna prawda.
 • Ta służba zdrowia podwyżki, służby mundurowe podwyżki, nauczuciele podwyżki, rząd i posłowie podwyżki, 500+ itp. Pytam się kto ma za to wszystko k, u, r. w. a PŁACIĆ? Pozostała część społeczeństwa, która dojona jest za pomocą coraz to nowych podatków? Dla reszty społeczeństwa PODWYŻKI są w postaci podwyżek cen w sklepach, paliwa, energii elektrycznej, gazu itd. Czy jest to NORMALNE? To ma być prawo i sprawiedliwość?
 • I jak ma nie być inflacji, jak wszędzie roszczenia. Nakręcają tę covidową głupawkę i nadgodziny na głupich polaczkach trzepią. To się nigdy nie skończy. 30 zł to byłaby dla nich max stawka. I tak przecież pracują po 400 godzin.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  8
  Qwertyuasdf(2021-11-04)
 • RobertKoliński [Przypominam tu, bo zaraz Redakcja skasuje sesyjny temat] No i daremna RM przyjęła uchwałę docelowo dokładającą lokalnemu burżujowi milionów z pieniędzy publicznych - daremni obywatele i daremni obrońcy interesów miasta i większości jego mieszkańców. Do piekła. #TaxTheRich 🚩 #KoniecEryDziadocenu [zdj. Chyba, że jesteś lokalnym oligarchą zblatowanym z ratuszem, to wtedy możesz nawet #MiastoPrywatne. ] Hashtagi: #KapitalizmKanibalizm, #oligarchia, #wyzysk, #rak
 • Na ratowników ciągle brakuje finansowania a na zakup szczepionek, loterie, reklamy w TV, billboardy, telemarketerów naganiaczy nieograniczony strumień forsy lacznie z 300mld na tarcze PFR za niepotrzebny lockdown przy 500zakażeniach dziennych. A najlepsze że te zastrzyki w kolejnych krajach pokazują że zamiast redukować transmisje to ją zwiekszają. Wyszukać statystyki zakażeń na google wpisujac haslo "Covid cases"-> wyskoczy interaktywny wykres -> wybrać z listy np Izrael, Wielka Brytanię, Singapur (liderzy z całą populacją już po GMO terapii genowej). Porównać dowolny okres rok do roku. Np sierpien 2020 vs sierpien 2021.Wyliczyć sobie rzeczywistą skuteczność % w redukowaniu transmisji i jak bardzo to się różni od tej obiecanej 95% skuteczności. Prawdziwi naukowcy ostrzegali że te preparaty zwiekszą zakażalność i w kolejnych państwach mamy już tego dowody.
 • np Wielka Brytania 25 pazdziernik 2021 mamy 36 100 zakażeń, natomiast 25 pazdziernika 2020 było 19 790 zakażeń. Teraz już rozumiecie ułomy co przyniosły te szpryce czy zakumacie dopiero gdy Wam to oznajmi speaker w garniturze w faktach TVN o 18:50 - bo tego się nigdy nie doczekacie
 • PIS uratowalo sluzbe medyczna! Brawo oby tak dalej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  8
  Walesa(2021-11-04)
 • Kasa wydana na wynagrodzenia ratowników którzy niosą realną pomoc przynajmniej zostaje w kraju a tymczasem wiekszość budżetu na Sluzbe Zdrowia idzie na szeroko pojętą farmakologie, synettyczne leki, "szczepionki zwiekszające zakażalność"itp która jest w łapach funduszy jak Black Rock. Pewnie mało który Elblązanin wie że każdy prawie koncern swiatowy nalezy do jednego z 3 globalnych funduszy. Zmierzamy w kierunku że garstka multimilionerów bedzie coraz bardziej obrzydliwie bogata a reszta popada w nędze. Polecam dokument "Monopoly - follow the money"np pod linkiem: youtube com/watch?v=D2t4u_tEefM
 • c. d. - "nie bedziesz nic miał na wlasnosc i bedziesz szczesliwy a wszystko co potrzebujesz wynajmiesz"tak brzmi haslo słynnego Klausa Schwaba (kto nie slyszal o nim ten powinien wrócic do podstawówki). Ten sam facet na kilka lat przed premierą pandemii na wizji przed kamerami zapowiedział plan wszczepiania certyfikatów zdrowia w formie czipów - proszę tu te nagranie z 2016r (należy skasować spację w adresie): wolnemedia. net/schwab-chce-zaczipowac-ludzkosc-przepustkami-zdrowia/ Dacie wiarę? Człowiek przed którym w Davos klęka Merkel i wszyscy liderzy światowi bredzi o czipowaniu ludzi. .. Może wypadałoby na kóryms ze zlotów w Davos powyzywać go że jest "arcyfoliarzem"hę?
 • Jakie kontrakty ????? Oni powinni być na etacie baba w laczkach może być na kontrakcie. A swoją drogą kiedy ona przejdzie na emeryturę ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  hrabia_George(2021-11-04)
 • Na wszystko forsy brakuje. Dodrukowali kupę kasy która rozdali głównie swoim, dóbr i usług z grubsza nie przybyło a te pieniądze muszą znaleźć pokrycie. Więc jeśli dodrukowali 1/3 tego co na rynku było to ceny muszą mniej więcej o tyle wzrosnąć upraszczając. Dlatego nie będzie blokowania inflacji bo to da się zwalić na koronawirusa, a kasa poszła do znajomych od maseczek, respiratorów, skroili na szpitalach tymczasowych, obsadzają swoimi spółki, tworzą nowe ministerstwa, są doradcy od spraw kosmosu, będą budować cpk, rozkopują mierzeję, rodzina obajteka zarabiając średnia krajowa skupuje nieruchomości a baron paliwowy im nie daje kasy oni sami tak odkładają. I pamiętać należy co matołuszek kiedyś powiedział o zapier.. za miskę ryżu, co zresztą się nagrało. Ale wszystko to wina Tuska.
 • Na nic forsy nie ma. Dodrukowali kupę kasy która rozdali głównie swoim, dóbr i usług z grubsza nie przybyło a te pieniądze muszą znaleźć pokrycie. Więc jeśli dodrukowali 1/3 tego co na rynku było to ceny muszą mniej więcej o tyle wzrosnąć upraszczając. Dlatego nie będzie blokowania inflacji bo to da się zwalić na koronawirusa, a kasa poszła do znajomych od maseczek, respiratorów, skroili na szpitalach tymczasowych, obsadzają swoimi spółki, tworzą nowe ministerstwa, są doradcy od spraw kosmosu, będą budować cpk, rozkopują mierzeję, rodzina obajteka zarabiając średnia krajowa skupuje nieruchomości a baron paliwowy im nie daje kasy oni sami tak odkładają. I pamiętać należy co matołuszek kiedyś powiedział o zap. .. za miskę ryżu, co zresztą się nagrało. Ale wszystko to wina Tuska.
Reklama