UWAGA!

Samochód od Służby Więziennej dla strażaków ochotników

 Elbląg, Samochód od Służby Więziennej dla strażaków ochotników
(fot. nadesłana)

13 lat i nieco ponad 80 tysięcy przebiegu ma samochód dostawczy, który został przekazany przez Areszt Śledczy w Gdańsku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim. 

Kluczyki do samochodu przekazał dyrektor AŚ w Gdańsku płk Artur Król w obecności Michała Gzowskiego z Ministerstwa Sprawiedliwości na ręce Marcina Ślęzaka, wójta Gronowa Elbląskiego.

– Przez ostatnie lata auto służyło w gdańskim areszcie śledczym. W związku z zakupami nowych pojazdów, bus nie był już potrzebny w naszej jednostce. Jego dobry stan umożliwi strażakom ochotnikom korzystanie z niego jeszcze przez wiele lat – zapewnia ppłk Adam Poćwiardowski, zastępca dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku. 

- Samochód trafi do jednej z najaktywniejszych jednostek straży pożarnej w powiecie elbląskim.  Daje nam to pewność, że przekazany sprzęt będzie dobrze wykorzystywany, wzmocni działania grupy i pozostanie w rękach ludzi, dla których działania na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wielka pasja – mówi Michał Gzowski z Ministerstwa Sprawiedliwości. 

To kolejne wsparcie Służby Więziennej w ramach akcji #Resort Sprawiedliwości Pomaga.

- Auto spadło nam jak z nieba. Od pewnego czasu poszukiwaliśmy samochodu dla OSP w Gronowie Elbląskim, który służyłby w pionie ratownictwa technicznego oraz do patrolowania wałów. Nasza gmina leży w specyficznym miejscu - centrum Żuław. Z jednej strony na terenach zalewowych, z drugiej zaś przy często uczęszczanej trasie Malbork – Elbląg  - dodaje Marcin Ślęzak wójt gminy Gronowo Elbląskie. 

mjr Marek Stuba, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama