UWAGA!

Seniorzy z całodobową opieką

 Elbląg, Seniorzy z całodobową opieką
Fot. pixabay.com

Świadczenie usługi całodobowej teleopieki domowej dla mieszkańców – taki przetarg ogłosiło Elbląskie Centrum Usług Społecznych. Na czym polega teleopieka?

Całodobowa teleopieka to, jak czytamy w dokumentacji przetargu, “system alarmowo-przywoławczy wraz z uruchomieniem wsparcia świadczonego przez konsultanta centrum monitoringu dla mieszkańców Gminy Miasto Elbląg, którzy ukończyli 75 lat życia oraz dla mieszkańców Gminy Miasto Elbląg, którzy z powodu stanu zdrowia wymagają monitorowania ich sytuacji i szybkiego reagowania”. Kryterium w przetargu są m. in. kwalifikacje zawodowe centrum teleopieki. “Przy realizacji umowy w centrum teleopieki będzie pracowało co najmniej dwóch ratowników medycznych lub dwóch lekarzy lub jeden ratownik medyczny i jeden lekarz” - czytamy w dokumentacji.

System teleopieki był w Elblągu wdrożony już wcześniej. W ramach usługi seniorzy, osoby z niepełnosprawnością czy niesamodzielne zostają wyposażone w urządzenia do teleopieki domowej, zawieszki na szyję lub opaski na rękę.

- Najważniejszym elementem takiego urządzenia jest specjalny przycisk SOS. Osoba starsza wyposażona w takie urządzenie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia może wcisnąć ten przycisk. Sygnał jest przesyłany do centrum monitoringu obsługiwanego przez wykonawcę, które nawiązuje kontakt z osobami wskazanymi przez seniora. W przypadku braku kontaktu z osobą wskazaną przez seniora, centrum monitoringu próbuje nawiązać kontakt bezpośrednio z nim. Jeśli i taka próba kontaktu nie przyniesie efektu, wówczas centrum monitoringu powiadamia służby ratunkowe – wyjaśniał po ogłoszeniu przetargu rok temu Andrzej Fedak z ECUS.

Wartość zamówienia tegorocznego przetargu wynosi niemal 108 tys. zł. Okres realizacji zamówienia trwa od 1 stycznia 21 lipca 2023 roku. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o realizację, na złożenie ofert mają czas do 25 listopada.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • DPSy likwidowane, oddziały geriatryczne praktycznie nie istnieją. Zostało jeszcze tylko teleumieranie i telepogrzeby odpalić.
 • A pieniądze idą na tych, którzy pokusom się "nie kłaniają".
 • Czy seniorem jest osoba dopiero po ukończeniu 75 lat? Mam 69 lat, jestem po poważnej operacji i od 2 lat leczę się u onkologa. Poza tym choruję na nadcinienie, serce i reumatyzm. Dlaczego mnie nie przeysługuje całodobowa teleopieka?
 • @Grażyna L. - Tak to jest jak różne cenne rozwiązania robi się zza biurka.. Weźmy np. Liberalne ciągoty za podniesieniem wieku emerytalnego. Dla tych znawców tematu to wyłącznie czystą arytmetyka i podejrzenie że gawiedzi pracować się nie chce. Ich wyobraźnia dalej nie sięga.
 • @Grażyna L. - dlaczego nie przysługuje? wynajmij sobie prywatnego lekarza i pielęgniarkę i masz opiekę,
 • Teleopieka, telemedycyna, telezałatwianie potrzeb... niby znak czas. ale proszę popatrzyć na sąsiadów w klatce budynku. Czy chociaż znacie ich imiona, numer telefonu no bo awarie się zdarzają... Nastraszono nas słynnym RODO, a przecież dokumentacja jest w posiadaniu USA i Izraela... bo nawet Mormoni też maja Nasze metryki... W sprawach nagłych najlepszy jest najbliższy, ,lekarz, ,... w postaci sąsiedzkiej pomocy. Jeden uśmiech za trzy tabletki starcza! Ad rem. Brakuje Nam lekarzy, a może warto przygotować pacjenta do kontaktu z lekarzem przez asystenta lekarza. Wszelkie badania i dane może on przygotować i usprawni tok rozmowy oraz poprawi możliwość dokładniejszej diagnozy. Technika zbiera dane, ale ich interpretacja to inteligencja, ,, nos lekarza, ,i jego doświadczenie. Tego nie zastąpi, ,sztuczna inteligencja maszyn, ,.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  1
  akuku(2022-11-18)
 • Dziś mamy 18 listopada czyli do decyzji o podjęcie działania to 7 dni. Co tu brzydko pachnie, bo to jest jednak poważna sprawa.
 • A gdzie jest miejsce dla dzieci i dorosłych wnucząt do opieki nad ich starymi rodzicami? Czy może prawdziwe jest powiedzenie: jedna matka wychowa troje dzieci, ale troje dorosłych dzieci nie dochowa schorowanej matki?
 • @dobra rada - Trzeba nie mieć wstydu żeby takie rady dawać !!!! Przeciętnego emeryta i rencistę nie stać na to żeby wynająć sobie prywatną opiekę. Tylko cymbał bez serca może tak pisać !!!!! Zapamiętaj nikt nie jest wiecznie młody i zdrowy. Zmienisz kiedyś zdanie gdy Tobie kiedyś też ktoś tak powie oszołomie !!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9
  0
  Wściekły wyborca(2022-11-19)
 • Nowa linia "C" na Dębice rozwiąże ich problemy życiowe
 • @dobra rada - Tęp szczury, zbieraj szkło i odpadki... a ja się pytom na co płacimy podatki..... aktualne jak cholera!
 • miejsc w dps.. o stacjonarnych placówek opieki brak bo polikwidowane.. seniorze ipiekuj sue sobą sam. oto dewiza naszego prezydenta a teleporada... nic nie zmieni gdy przyjdzie na nas... czas
Reklama