UWAGA!

Sobota z przewodnikiem. Podsumowanie

 
Elbląg, Sobota z przewodnikiem. Podsumowanie
fot. nadesłana

Elbląscy Przewodnicy w czasie miesięcy letnich zaprosili mieszkańców Elbląga i turystów na dziewięć spacerów w ramach akcji “Przewodnicy zapraszają – sobota z przewodnikiem”, która związana była z obchodami Roku Przewodników Turystycznych w PTTK.

„Sobota z przewodnikiem” to już trzyletnia tradycja, odbywająca się w każdą sobotę, lipca oraz sierpnia, prowadzona społecznie przez profesjonalnych elbląskich przewodników turystycznych.
       W spacerach udział wzięło ponad 300 osób, które przewędrowały około 60 kilometrów.
       Przewodnicy w tym roku poprowadzili chętnych spacerowiczów starymi i nowymi trasami. IW Bażantarni poznaliśmy przebieg ścieżki dydaktycznej oraz wędrowaliśmy z legendą w tle. Stare Miasto jest stałym punktem naszych spacerów, ale w tym roku rozszerzyliśmy go o tajemnice Biblioteki Elbląskiej i Wyspę Spichrzów. Poznaliśmy również uroki i historie ulic Browarnej, Królewieckiej i 1-go Maja. Zawędrowaliśmy z biegiem Kumieli aż do jej ujścia do rzeki Elbląg.
       Podczas tych spacerów interesującymi momentami były wspomnienia mieszkańców, którzy opowiadali jak to kiedyś bywało, jak dorastali, gdzie jakie budynki budowano lub rozbierano, którędy jeździł tramwaj i wiele innych historii.
       O Elblągu i jego historii opowiadali: Jolanta Bulak, Brigitte Strazzer-Gawron, Alicja Gronek, Katarzyna Heiducka, Jolanta Kałabun, Leszek Marcinkowski, Grzegorz Rembacz, Bogusław Warejko i Karol Wyszyński.
       Przewodnicy gorąco dziękują wszystkim uczestnikom spacerów, a szczególnie wiernym fanom naszych opowieści. Dziękujemy również Małgorzacie Adamskiej za otwarcie dla nas
       zakamarków Biblioteki Elbląskiej.
       Zobacz zdjęcia.
      
      
Karol Wyszyński, PTTK Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZNAKOMITĄ PROFESJONALNĄ IMPREZĘ KRAJOZNAWCZĄ, było nam bardzo milo korzystać z Waszej bogatej wiedzy i wyjątkowego towarzystwa. Serdecznie pozdrawiamy całe grono Przewodników PTTK Ziemi Elbląskiej.
Reklama