UWAGA!

Solidarność zapowiedziała protest

Niewykluczone, że 18 lub 19 kwietnia w Elblągu odbędzie się związkowy protest przeciwko nowelizacji Kodeksu Pracy.

Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności zapowiedział, że w regionalnym proteście będą najprawdopodobniej uczestniczyć wspólnie związkowcy Solidarności, OPZZ i Kontry. Manifestacja miałaby się odbyć na placu przed pomnikiem "Ofiarom Grudnia 70".
     - Czynimy przygotowania do akcji protestacyjnej, ale terminy, które podałem, są na razie moją propozycją, trzeba to przedyskutować z przewodniczącymi obu związków zawodowych - stwierdził Kozłowski.
     Posiedzenie komitetu protestacyjnego odbędzie się w najbliższy piątek.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • obrzucimy was jajami i tanimi pomidorami z Hypernowej mamy tylko nadzieję że te pomidory w których widać ślady strzykawek wam nie zaszkodzą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  demostrant(2002-04-09)
 • Jeśli ktoś chce zadymy to pretekst zawsze się znajdzie.Jak związkowcy będą mnożyć żądania to doprowadzą każdą firmę do ruiny. Rządzili zresztą naszym krajem całą ubiegłą kadencję. Mamy teraz tego efekty.W Ursusie obecny poseł Wrzodak rozłożył swoją firmę. W stoczni gdańskiej też kiedyś związki robiły co chciały.Niech związki dbają o swoich pracowników jednak w naszym kryzysie ich działalniść powinna być skierowana przede wszystkim na utrzymanie i przyrost miejsc pracy a nie wykańczanie pracodawców.
 • Nowelizacja Kodeksu Pracy niczego nie załatwi. W chwili, gdy przedsiębiorca będzie miał kupca na swoje wyroby i na tym nie będzie tracił, to stworzy tyle stanowisk pracy ile tylko to będzie możliwe. Zgodnie z przepisami obecnie obowiązującymi. Jeśli natomiast będzie chciał się pozbyć pracowników, to zrobi to bez problemu również zgodnie z obowiązującymi przepisami. Moim zdaniem nowelizacja Kodeksu Pracy jest tylko robieniem dymu, aby odwrócić uwagę ludzi od znacznie ważniejszych problemów w kraju.
 • Pol czy ty jarzysz na gary? czy jesteś na przepustce z fromborkowa?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  miller(2002-04-10)
 • TK (analfabeto) Koszty zatrudnienia, to tez koszty produktow. 2(cena)-1(materialy)-1(robocizna)=0...nic sie nikomu nie oplaca i nie chce. 2(cena)-1(materialy)-2(robocizna+koszty zatrudnienia)=-1...Firma jest w bankructwie, ludzie ida do PUP.
 • A co Ty chciałeś powiedzieć elokwentny milerku ?
 • Dajcie spokój temu lub tym, których pamięci ten pomnik postawiono. W naszym mieście była jedna ofiara grudnia-70 i to bynajmniej nie był to żaden bojownik o słuszną sprawę. Śmierć ta była jednak nikomu nie potrzebną, bezsensowną tragedią i uważam, że nie jest to najlepsze miejsce do protestowania. Poza tym ten protest i tak niczego nie zmieni. Jest to tylko po to, by jednać sobie głosy przed zbliżającymi się wyborami. Miejsc pracy nie tworzy się krzycząc na ulicach. Nie marnujcie czasu na protesty. Zastanówcie się, jak faktycznie zmniejszyć bezrobocie. Nasze miasto i powiat nie mają przecież żadnych sukcesów w tym zakresie. ZGODA BUDUJE - NIEZGODA RUJNUJE! To tylko gwoli przypomnienia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2002-04-12)
 • Organizują ci, którzy mają pracę, a miejsce jest bez sensu, ponieważ upamiętnia ono zabitych robotników na Wybrzeżu (nie masz racji OBSERWATOR , że dotyczy on tylko Sawicza - również Rebinina i Godlewskiego). Jeśli robi się "dym" przeciwko władzy - to przed odpowiednim urzędem (tak zrobiono w całej Polsce) - np Wojewódzkim cz Miejskim. Czyżby organizatorom z Solidarności i OPZZ zabrakło odwagi ? Polegli nie są niczemu winni i za was panowie problemu bezrobocia nie załatwią !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zatroskany(2002-04-12)
Reklama