UWAGA!

Stopy wody pod kilem!

 Elbląg, Sezon żeglarski został rozpoczęty
Sezon żeglarski został rozpoczęty (fot. Sebastian Malicki)

Białe żagle na maszty już wciągniete, wody Zalewu Wiślanego i Morza Bałtyckiego kuszą, a porty czekają na elbląskich żeglarzy. To oznacza tylko jedno: czas  otworzyć nowy sezon żeglarski. W Jachtklubie Elblag oficjalnie podniesiono banderę na maszt.

Sezon żeglarski trwa już w najlepsze, wszak słoneczna pogoda nie może się zmarnować. Wodniacką tradycją jest to, że każdy sezon żeglarski i motorowodny otwierany jest uroczystym wciągnięciem bandery na maszt. Tak też było na przystani Jachtklubu Elbląg.
       W tym sezonie spełni się jedno z marzeń członków klubu.
       - Remont hangaru. To było nasze marzenie od lat. Jestem przekonany, że gdzieś za trzy miesiące będziemy mogli tam wprowadzać jachty – mówił podczas dzisiejszej (9 czerwca) uroczystości Ryszard Seroka, komandor Jachtklubu Elbląg.
       Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to remont hangaru zostanie skończony w sierpniu.
       - Myślę, że Państwa pasja bardzo mocno podnosi rangę Elbląga, a także regionu warmińsko – mazurskiego. Chciałbym Państwu za to podziękować. Za to, że promujecie nasz region poza jego granicami – mówił do żeglarzy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko – mazurskiego.
       W tym sezonie żeglarze z elbląskiego jachtklubu szkolą nowy narybek – na kursach można zdobyć morskie prawo jazdy: patent żeglarza lub sternika jachtowego. Jeszcze w czerwcu w Krynicy Morskiej odbędą się Regaty o Puchar Mariny Elbląg.
       - Jeżeli ktoś nie ma własnej łódki, chętnie zabierzemy na własną – mówił Ryszard Seroka.
       Członkowie klubu planują też rejsy morskie, żelaznym punktem sezonu będą też Regaty Trzech Marszałków.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bez wcisly?
 • Banda POwców do spółki z jansuzerką byznesu się bawi.
 • Widać, że niektórych ściska bo komuś się udało i spełnia marzenia.
 • Elbląg to Żuławy a na warmie i mazury to lejemy.
 • Sezon trwa od kwietnia, a ci się dopiero obudzili. Ponadto w jacht klubie 20% to żeglarze, reszta to motorowodniacy.
 • Niech marszałek zajmie się tym bajzlem w PKP Elbląg. Gechenne przeżyli pasazerowie stojący w sobote 9.06.2018 na stacji PKP Elbląg udający się do Królewa Malborskiego na pokazy lotnicze i nie mogli kupic biletu gdyż było czynne tylko jedne okienko i była jedna kasjerka. Z powrotem pociąg z Królewa wyjechał o 15 minut wcześniej z Królewa M. Tyle obiecano że pojedziemy z zadowoleniem na pokazy lotnicze i co znów PKP dało Dlaczego zamiast płynnych zapowiedzi w głośniku na stacji Elbląg słyszymy niezrozumiały bełkot. CZY Elbląg to miasto czy naprawde za.... RZADAMY wyjasnień za zaistniałą sytuacje.
 • Bawi bawi. A ty Janusz idź sprzedawaj ogórki w warzywniaku. I bierz 500+. I narzekaj jak jest ciężko. Przecież masz dobra zmianę. Ciekawe czy zatankujesz swojego golfa 3.
 • dziwna to instytucja - bo nieruchomości, a w tym cała infrastruktura z budynkami są miejskie - bardzo chętnie zobaczył bym statystykę odwiedzin obcych jednostek w tej, jak by nie był MARINIE wybudowanej dla potrzeb nie koniecznie zrzeszonych jak i przyjezdnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7
  1
  AMalejużniekoniecznie(2018-06-09)
 • No i koszty. Kto za placi
 • @ujbbv - No jak to kto ? Przecież utrzymuje się samo. Takie bylo założenie, i tak jest. I nie płaci za to żaden pan kowalski, tylko "burżuazyjni" właściciele jachtow, ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy. Tak jak napisał ktoś wyżej miasto jest właścicielem bo wyremontowało całą infrastrukturę z pieniędzy UE. a w tej chwili wszystkimi marinami w Pętli żuław zarządzają operatorzy, którzy mają się utrzymać z opłat z jednostek. I tak właśnie jest. Nie bardzo rozumiem tych wszystkich małych zwiastnych ludzi, którzy zamiast się cieszyć że w Elblągu powstało coś fajnego, że już nie jesteśmy zaściankiem i "prawie rosją" jeśli chodzi o mariny.
Reklama