UWAGA!

Stracili wszystko w pożarze, liczy się każda pomoc

 Elbląg, Rodzina Urbankiewiczów straciła w pożarze cały dobytek
Rodzina Urbankiewiczów straciła w pożarze cały dobytek (fot. Mateusz Grabowski/ zulawyimierzeja24.pl

Czteroosobowa rodzina państwa Urbankiewiczów z miejscowości Jazowa straciła w pożarze dom i cały dobytek. W pomoc poszkodowanym włączyli się mieszkańcy wsi, gminy oraz uczniowie III LO w Elblągu, do którego uczęszcza syn państwa Urbankiewiczów. Przyjaciele pogorzelców zwracają się z prośbą do ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe.

Pożar wybuchł w czwartek (28 września) około godz. 23. Ogień zauważyła babcia, która przebywała w domu państwa Urbankiewiczów po przebytej operacji. - Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby babcia akurat nie wstała z łóżka i nie zauważyła ognia. To był chyba palec boży, że właśnie wtedy przebywała ona u rodziny na rekonwalescencji. Dzięki niej wszyscy wyszli z sytuacji cali i zdrowi – mówi Agnieszka Krzywdzińska, nauczycielka III LO i wychowawczyni Radka Urbankiewicza, którego rodzina ucierpiała w pożarze.
       Rodzina ocalała, ale straciła cały swój dobytek. Dom, w którym mieszkała, nie był ich własnością, a należy do gminy. - Rodzina wyszła z domu tak jak stała, zostawiając za sobą wszystko. Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną pożaru. Dom był bardzo stary, drewniany, a drewno jak wiadomo jest łatwopalne – dodaje nauczycielka.
       Z pomocą państwu Urbankiewiczom i ich synom pospieszyła cała miejscowość. Ludzie okazują im wiele wsparcia i życzliwości, a jedna z rodzin udzieliła pogorzelcom dach nad głową. W pomoc zaangażowali się także uczniowie III LO. W szkole zbierana jest żywność, odbędzie się także kiermasz ciast, którego dochód przeznaczony zostanie poszkodowanym. Jaki będzie dalszy los pogorzelców, jeszcze nie wiadomo. By rodzina mogła stanąć na nogi, potrzebne są pieniądze. Liczy się każda złotówka.
       Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać za pośrednictwem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Dworze Gdańskim, z siedzibą przy ul. Konopnickiej 1 w Nowym Dworze Gdańskim, natomiast pomoc finansowa może zostać przekazana na rachunek bankowy Urzędu  Miasta i Gminy w Nowym Dworze Gdańskim: 65 8306 0003 0000 1300 2000 0070 z dopiskiem: „pomoc pogorzelcom — Jazowa 6".
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama