UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów z II LO

 
Elbląg, Stypendysta Prezesa Rady Ministrów z II LO
fot. nadesłana

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu Michał Majewski znalazł się w gronie 98 uczniów z całej Polski, którzy odebrali 5 listopada  stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Nagroda ta została przyznana młodym ludziom przez premier Ewę Kopacz za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. Wręczenie stypendiów i pamiątkowych dyplomów odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.
       Premier dumna z polskiej młodzieży wyraziła przekonanie, że polscy uczniowie są najlepiej wykształceni w Europie.
       - To nie jest tylko opinia prezesa rady ministrów czy ministra edukacji. Takie opinie przedstawiają badania międzynarodowe. Nasze szkoły, nasze uczelnie są bardzo wysoko w rankingach na świecie, a absolwenci naszych wyższych uczelni są bardzo poszukiwanymi pracownikami w różnych prestiżowych firmach, w różnych sektorach gospodarczych - powiedziała Ewa Kopacz.
       Stypendia Prezesa Rady Ministrów to nagrody przyznawane przez Premiera uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Podstawą wyróżnienia są wysokie wyniki w nauce i szczególne uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Ma na nie szansę uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, wykazujący szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskujący w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.
       Michał Majewski ukończył drugą klasę II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu w roku szkolnym 2013/2014 jako najlepszy uczeń, uzyskując najwyższe wyniki nauczania w szkole. Został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego, zajmując w nim drugie miejsce w Polsce. Jego wiedzę ugruntował i wzbogacił nauczyciel języka włoskiego Paweł Wilkus. W nagrodę Michał Majewski m.in. pojechał do szkoły językowej w Rzymie oraz dostał indeks Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu.
       W roku szkolnym 2013/2014 Prezes Rady Ministrów przyznała 3 786 stypendiów. Każdy wyróżniony uczeń otrzymał 2 580 zł.
       Michał pytany o swoje plany stwierdza: Teraz priorytetem jest dla mnie matura i studia na wymarzonej uczelni w ukochanym włoskim mieście - Florencji.
       Życzymy powodzenia i realizacji zamierzeń.
      
      
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama