UWAGA!

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów z II LO

 
Elbląg, Stypendysta Prezesa Rady Ministrów z II LO
fot. nadesłana

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu Michał Majewski znalazł się w gronie 98 uczniów z całej Polski, którzy odebrali 5 listopada  stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Nagroda ta została przyznana młodym ludziom przez premier Ewę Kopacz za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. Wręczenie stypendiów i pamiątkowych dyplomów odbyło się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.
       Premier dumna z polskiej młodzieży wyraziła przekonanie, że polscy uczniowie są najlepiej wykształceni w Europie.
       - To nie jest tylko opinia prezesa rady ministrów czy ministra edukacji. Takie opinie przedstawiają badania międzynarodowe. Nasze szkoły, nasze uczelnie są bardzo wysoko w rankingach na świecie, a absolwenci naszych wyższych uczelni są bardzo poszukiwanymi pracownikami w różnych prestiżowych firmach, w różnych sektorach gospodarczych - powiedziała Ewa Kopacz.
       Stypendia Prezesa Rady Ministrów to nagrody przyznawane przez Premiera uczniom szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Podstawą wyróżnienia są wysokie wyniki w nauce i szczególne uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Ma na nie szansę uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub uczeń, wykazujący szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskujący w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.
       Michał Majewski ukończył drugą klasę II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu w roku szkolnym 2013/2014 jako najlepszy uczeń, uzyskując najwyższe wyniki nauczania w szkole. Został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego, zajmując w nim drugie miejsce w Polsce. Jego wiedzę ugruntował i wzbogacił nauczyciel języka włoskiego Paweł Wilkus. W nagrodę Michał Majewski m.in. pojechał do szkoły językowej w Rzymie oraz dostał indeks Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu.
       W roku szkolnym 2013/2014 Prezes Rady Ministrów przyznała 3 786 stypendiów. Każdy wyróżniony uczeń otrzymał 2 580 zł.
       Michał pytany o swoje plany stwierdza: Teraz priorytetem jest dla mnie matura i studia na wymarzonej uczelni w ukochanym włoskim mieście - Florencji.
       Życzymy powodzenia i realizacji zamierzeń.
      
      
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama