UWAGA!

Szlaban w górę

 Elbląg, Służby mają otrzymać uniwersalny pilot do wszystkich szlabanów w mieście
Służby mają otrzymać uniwersalny pilot do wszystkich szlabanów w mieście (fot. AD, arch. portEl.pl)

Służby w Elblągu zostaną wyposażone w jeden „uniwersalny” pilot, który ma otwierać wszystkie szlabany w mieście. Ma to ułatwić pracę m.in. policji, karetek pogotowia i innych służb.

W wojnie o miejsca parkingowe w Elblągu zarządcy nieruchomości grodzą szlabanami miejsca postojowe pod „swoimi” nieruchomościami. Tak, aby nikt obcy nie zajął miejsca, gdzie swój samochód postawi mieszkaniec nieruchomości.

Jest jednak małe „ale”. Szlaban utrudnia życie nie tylko policji, straży pożarnej, karetce pogotowia, ale także np. samochodom EPWiK-u, które mogą być potrzebne przy usuwaniu usterek i uszkodzeń. Co prawda, niektóre służby mają prawo zniszczyć szlaban w koniecznych przypadkach. Ale prościej byłoby go otworzyć. Tu jednak pojawia się problem, bo nie wszyscy mają piloty do wszystkich szlabanów w mieście.

To ma się wkrótce zmienić.

- Doszło do spotkania urzędników z zarządcami nieruchomości, na którym zapadła decyzja o umożliwieniu odpowiednim służbom otwierania szlabanów w mieście poprzez wyposażenie ich w jeden uniwersalny pilot do wszystkich szlabanów – informuje Krzysztof Konert, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych w elbląskiej Radzie Miejskiej.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, miasto wyposaży odpowiednie służby w uniwersalne piloty. Zarządcy nieruchomości uregulują szlabany w zarządzanych przez siebie nieruchomościach, aby z pomocą jednego urządzenia można było otwierać wszystkie szlabany w mieście. Pewną ciekawostką jest fakt, że spotkanie na podobny temat ówczesnego wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego z zarządcami nieruchomości już się odbyło w... maju 2011 r.

Dla dotychczasowych użytkowników nic nie ma się zmienić. „Ich” pilot w dalszym ciągu będzie otwierał szlaban pod „ich” nieruchomością.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szkoda że zarządcy wydają więcej pilotów jak miejsc na danym osiedlu, wracając późnym wieczorem nie ma miejsca i parkuje się gdzie popadnie i do tego sąsiad służbista co wzywa straż miejską bo auta źle zaparkowane na nie wyznaczonych miejscach.
 • Chore szlabany chore społeczeństwo, człowiek człowiekowi wilkiem. Czemu przy okazji grodzenia "swoich miejsc" grodzicie drogi które są defacto publiczne?? Ale jak dla mnie to możecie siebie w koło grodzić nawet drutem kolczastym
 • Dopiero teraz ?
 • Dziecko odwozilam baba dzwonila na straz odjechalam ul szpitalna.pozdrawiam pania:)
 • Sąsiad nie służbista tylko SYGNALISTA. .. czyli za rządów obecnej władzy umiłowanej, patriota pierwszego sortu walczący o lepsze jutro pod jedynie słusznym przywództwem NAJDROŻSZEGO wodza Jarosława.
 • Najwieksza beka to jest z komentarzy pod tym artykułem. Ból pupy mieszkańców dziadowskich wspólnot mieszkaniowych, gdzie zamiast parking to sąsiad ma ogródeczek. Szlaban jest właśnie dla Was, żebyście nie parkowali pod cudzymi wspólnotami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  17
  Gosc123(2020-01-16)
 • A ty co hejter na etacie czy co? Artykul dotyczy spraw administrowania miastem...
 • Redakcja nie napisze kto za to zapłaci i ile bo nie napisaliscie.
 • Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, miasto wyposaży odpowiednie służby w uniwersalne piloty z kasy zarządców, a nie miejskiej. To oni uniemożliwiają dojazd. Ponoć miasto kasy NIE MA ?? Jak to w końcu jest ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  ?????.(2020-01-16)
 • Cytat: "Szkoda że zarządcy wydają więcej pilotów jak miejsc na danym osiedlu, wracając późnym wieczorem nie ma miejsca i parkuje się gdzie popadnie i do tego sąsiad służbista co wzywa straż miejską bo auta źle zaparkowane na nie wyznaczonych miejscach. "Czyli - Twoim zdaniem - nie wszystkie osiedlowe miejsca postojowe są dla mieszkańców? Rozumiem Twoją frustrację, ale zastanów się, zanim coś takiego napiszesz.
 • Uregulować można płatność, szlabanu nie. Bez montażu dodatkowego modułu się nie obędzie. Kto zmusi wspolnote do zakupu i montażu modułu gdy nie ma przepisów które tego nakazują ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  PAN Szlaban(2020-01-16)
 • A co z kurierami, dostawcami mebli, pizzy itp. Oni muszą zostawić samochód przed szlabanem na chodniku lub trawniku i zasuwać z towarem kilka klatek dalej czasami na 4 piętro.
Reklama