UWAGA!

Tak się bawi "Jagiellończyk"

- To jedyna taka impreza w naszym życiu, wyjątkowa. Dlatego trzeba się cieszyć i celebrować każdą jej chwilę – mówiła Klaudia Wiśniewska, tegoroczna maturzystka z II Liceum w Elblągu. Dziś (12 stycznia) na studniówce bawił się „Jagiellończyk”. Zobacz więcej zdjęć oraz film.

114 dni zostało uczniom II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu do egzaminu maturalnego. Te dni (wg słów dyrektor szkoły Agnieszki Jurewicz) mają spędzić na nauce. Ale dzisiejszej nocy najważniejsza była zabawa. W hotelu  Nowa Holandia maturzyści "Jagiellończyka" świętowali ostatnie dni beztroski.
       - Bal studniówkowy to w polskiej tradycji jeden z elementów rytuału przejścia. To przejście nastąpi w trakcie matury. Egzamin maturalny jest jedną z cezur, które oddzielają świat beztroskiego dzieciństwa od dorosłości – mówiła Agnieszka Jurewicz, dyrektor II LO w Elblągu.
       - To jedyna taka impreza w naszym życiu, wyjątkowa. Dlatego trzeba się cieszyć i celebrować każdą jej chwilę. Dziś się bawimy, a jutro zaczynamy poważnie myśleć o przygotowaniach do matury. W końcu zostało nam sto dni – dodała Klaudia Wiśniewska, tegoroczna maturzystka z II liceum.
       Studniówkę tradycyjnie rozpoczęto polonezem. W „Jagiellończyku” chętnych do zatańczenia „chodzonego” było więcej niż początkowo przewidywano.
       - Zgłosiły się dwie pary więcej, ale nikt nie robił z tego problemu. Doszyliśmy sukienki i wystąpimy w większym składzie. Spotykaliśmy się co tydzień na próbach i dziś pokażemy, na co nas stać – mówiła Klaudia Wiśniewska.
       I pokazali. Po tradycyjnym polonezie nadszedł też czas na bardziej współczesne tańce.
       - Jak mówi klasyk: tak jak się przyłożycie dziś do zabawy, taki będzie wynik matury – tymi słowami Agnieszka Jurewicz zachęciła swoich uczniów do zabawy.
      
       Zobacz także zdjęcia z portElowej ścianki i w okolicznościowej ramce, które zamieściliśmy na naszym koncie na Facebooku. 
      

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Po maturze kierunek Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław Niemcy Holandia Skandynawia
 • Życie.
 • Tapeta i wielkie udawanie
 • Tańcz głupia, tańcz, swoim życiem się baw! Wprost na spotkanie ognia leć! Tańcz, głupia, tańcz, wielki bal sobie spraw! To wszystko, co dziś możesz mieć
 • a później czeka praca w hipermarketach za minimalną krajową
 • Na 3 zdjęciu od lewej 4 dziewczyny przepiękne ! i to jest klasa !
 • Patrząc na te roześmiane młode twarzyczki zawsze mi się przypomina piosenka " chciałbym być znowu młodym ", wyraz znowu dołożyłem. Szkoda, że rzeczywiście nie mogę znowu być młody. Pozdrowienia dla młodych bawiących się i korzystających z młodości, która wierzcie mi trwa bardzo krótko.
 • Tak tak, to jest klasa - IV b .
 • Patrzę na te zdjęcia i sobie myślę z czego się tu cieszyć wyglądają jak malowane lalki sama chemia nic po za tym cieszą się bo po szkole będą na zmywaku lub w biedronce przy kasie siedzieć albo towar pakować chyba że mają znajomości to w biurze papier kserować brak doświadczenia i wiedzy wielka mi stódniówka za kasę rodziców niech najpierw zarobią i za własną kasę organizują takie bale ale po ci skoro mamusia z tatusiem. zapłacą zachowanie jak dzieci bez pomyślenia i co obudzą się z bólem głowy dzieci dziewczyny bez chemii są piękne to jest wyczyn a tu widzę sama chemia wyglądają jak 40 i nauczyciele na to pozwalają szok do pracy zarabiać na się nie a nie w portfelu rodziców siedzieć to jest wyczyn nałożyć chemię i ubrać się jak malowana lala na pokaz każdy potrafi niech żyje bal wiwat dzieci wiwat
 • Czyżby?. .. .Komentarze piszą ci co nie byli w stanie uzyskać matury?. Tak to z treści wynika, a zazdrość, zawiść i zwykła głupota dominują w ocenie tych, którym jeszcze chce się uczyć i swoją przyszłość łączą z wykształceniem. No ale tak już u nas jest, że Polacy nie cenią wiedzy i ludzi wykształconych, stąd wylewa się na nich fala pogardy i poniżenia.
 • Jakoś bardzo krytycznych komentarzy nie zauważyłem?
 • Śliczni i młodzi, cudowne!Ech, przypomina się własna studniówka. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  2
  zrthje(2019-01-13)
Reklama