UWAGA!

Terytorialsi oddają krew

 
Elbląg, Terytorialsi oddają krew
(fot. 43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie)

Terytorialsi z 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie po raz kolejny wzięli udział w akcji oddawania krwi. Zebrali w sumie 8 litrów tego najcenniejszego leku.

Wakacje to czas, w którym bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce drastycznie maleją, dlatego jest ona szczególnie potrzebna. Sytuacja związana z COVID-19 udowodniła, że w obliczu topniejących zapasów tego najcenniejszego leku, trzeba działać szybko i efektywnie. Po raz kolejny i z pewnością nie ostatni, do akcji włączyli się żołnierze służący w 43. Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącym w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Łącznie zebrali blisko 8 litrów tego najcenniejszego leku - informuje ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43blp

- Każdego dnia słyszymy o wypadkach i zdarzeniach losowych, które spotykają ludzi. W szpitalach ciągle brakuje krwi. Nie można jej wyprodukować, można ją jedynie podarować, a to nic to nie kosztuje. Nasze motto to: Zawsze gotowi zawsze blisko, a krew łączy ludzi - mówi szer. Paweł Jaroń, jeden z żołnierzy, którzy oddali krew honorowo.

red. na podstawie informacji 43 blp w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama