UWAGA!

Terytorialsi rekrutują online

 Elbląg, Terytorialsi rekrutują online

Najnowszy pomysł żołnierzy z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej to rekrutacja online. Uczestnicząc w spotkaniu przez internet w szybki i łatwy sposób możemy dowiedzieć się, jak wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej i na czym polega służba w Terytorialsach. Najbliższe spotkanie obędzie się już we wtorek 19 stycznia.

Przez pandemię koronawirusa i wprowadzone ograniczenia, nadal nie możemy uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach i spotkaniach. Z ciekawą inicjatywą wyszli za to żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy organizują dla wszystkich chętnych rekrutację online. Wystarczy o wyznaczonej godzinie wejść na stronę internetową spotkania i już po chwili możemy uzyskać niezbędne  informacje do tego by wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. 

- Spotkania online są skierowane do osób, które chciałyby dowiedzieć się, na czym polega służba w Wojskach Obrony Terytorialnej, a w przyszłości także zasilić nasze szeregi - informuje ppłk Artur Lichończak, zastępca dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Nie chcemy naszych słuchaczy zanudzać opowieściami, lecz w prosty i łatwy sposób przybliżyć służbę w WOT. Dlatego też podczas kilkudziesięciominutowego spotkania mamy pokaz sprzętu wojskowego, możemy zasięgnąć wiedzy, jakie dokumenty są potrzebne, by wstąpić do wojska. Dowiemy się o szkoleniach, jakie czekają na ochotników oraz  tego, wygląda szkolenie podstawowe i zwykły dzień służby w obronie terytorialnej. Na zakończenie jest oczywiście czas na zadawanie pytań, które pomogą nam rozwiać wszelkie wątpliwości i podjąć słuszną decyzję. Po zakończonej transmisji do dyspozycji zainteresowanych służbą w WOT pozostają nasi żołnierze- rekruterzy, którzy telefonicznie będą mogli udzielić wszelkich informacji. 

Bez wychodzenia z domu można także online spotkać się z żołnierzami, którzy opowiedzą, dlaczego zdecydowali się na wstąpienie do WOT i co im się podoba w tej służbie. Jak godzą życie prywatne i zawodowe ze służbą wojskową. Uczestnicy spotkania dowiedzą się również jakie są możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju w WOT. Rekrutacja online skierowana jest do wszystkich chętnych, którzy swoją przyszłość wiążą z Wojskami Obrony Terytorialnej.

Wystarczy, że spełniasz podstawowe wymagania i już możesz zostać Terytorialsem.  - Jeśli posiadasz polskie obywatelstwo, jesteś pełnoletni, jesteś zdrowy fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskową, jesteś niekarany, nie pełnisz innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadasz przydziału kryzysowego to zgłoś się do nas – wyjaśnia szer. Sabina Mazurek z 4W-MBOT – Do służby zachęcamy nie tylko dorosłe osoby, ale także młodych mieszkańców Warmii i Mazur. Dla nich przygotowane zostaną specjalne szkolenia, które nie będą kolidowały z nauką. Jeśli jesteś uczniem lub studentem, który swoją przyszłość wiąże z mundurem, to zachęcamy abyś swoje kroki skierował do Wojsk Obrony Terytorialnej. Ferie już się kończą, ale przed nami perspektywa wakacji i spędzenia ich w koszarach, w tym przypadku również mamy przygotowaną ofertę szkoleniową.

Terytorialsi z Warmii i Mazur na spotkanie online zapraszają już 19 stycznia 2021 roku o godz. 17. Aby w nim uczestniczyć należy wejść na kanał YouTube – Wojska Obrony Terytorialnej i już po chwili możemy brać udział w spotkaniu, na którym poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia dotyczące wstąpienia do formacji Wojsk Obrony Terytorialnej. W założeniu Terytorialsów jest prowadzenie spotkań online systematycznie. 

43. batalion WOT

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Wojna idzie to mięso armatnie potrzebne
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  MariuszŻ(2021-01-13)
 • Co to za orzeł, w dziwnej koronie i już z krzyżem na głowie. Czyżby planowane skrycie przyszłe godło "wolnej"Polski PIS?
 • No i wot, wsio w pariadkie
 • Ponieważ WOT nawiązuje do AK orzeł też jest akowski.
 • Akurat nie będę miała możliwości skorzystać ze spotkania online ale jeśli ktoś z 43 czyta wpisy zamieszczane tutaj to chciałam zapytać czy Kodeks Karny Wojska Polskiego obejmuje WOTowców i czy istnieje jeszcze za kara śmierci za przestępstwa wojskowe?
 • Po pierwsze, AK już nie ma. Po drugie, wtedy (II Wojna)Polski niepodległej fizycznie nie było i kombinacje z godłem można było usprawiedliwić. Teraz jest niepodległa Polska, i mimo wszystko dziwne testy nowego klerowskiego godła? W jakim celu to ktoś robi? Jestem przekonany, że to nie przypadek. Krzyże to niech sobie na kościołach są, godło ma być wolne od takich religijnych znaków.
 • Tradycja i fundamenty Podobnie jak inne rodzaje Sił Zbrojnych, od początku istnienia Wojsk Obrony Terytorialnej poszukiwaliśmy źródła tradycji oraz moralnego fundamentu, na których chcieliśmy zbudować etos naszej formacji. Oczywistym był dla nas wybór Armii Krajowej jako tej organizacji, z której doświadczeń chcemy czerpać i która będzie dla nas zawsze wzorem. Podobnie jak Armia Krajowa osadzeni jesteśmy głęboko w lokalnych społecznościach, z których wywodzą się nasi żołnierze. Pokrewne są również pewne formy prowadzenia działań taktycznych, które choć odległe w czasie i warunkach, pomimo upływu czasu pozostaną niezmienne. Z tej perspektywy Armia Krajowa jest dla nas bezcennym źródłem doświadczeń oraz wiedzy, która zaadaptowana do warunków współczesnych stanowić będzie istotny element naszych zdolności. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej jest kontynuatorem chlubnych tradycji Komendy Głównej Armii Krajowej, a naszym brygadom przyświecają tacy patroni jak gen. bryg. Władysław Liniarski „Mścisław”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, płk Łukasz Ciepliński „Pług”. Niezłomni żołnierze, bezgranicznie oddani Polsce.
 • Orłem Wojsk Obrony Terytorialnej jest orzeł z umieszczonyn na tarczy zamkniętej koloru srebrnego Znakiem Polski Walczącej, nawiązującym do tradycji Armii Krajowej.
 • A tak wyglądał orzeł Armii Krajowej google. com/search?q=orze%C5%82+armii+krajowej&lr=lang_pl&tbs=lr:lang_1pl&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=arwZ0Zqp_-oXLM%252CvECBXI6TGjmotM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQa60XBZ4TWzdP2tKntThYaWIEW8w&sa=X&ved=2ahUKEwiVk-2WjZvuAhUDC-wKHTgRCBgQ9QF6BAgIEAE&biw=1281&bih=618#imgrc=KWs8I5IoJqSgxM
 • WOT, po rosyjsku znaczy NO albo CO. .. WOT CZTO, czyli. .. I CO. .. .. gawno. . @Nauczyciel rosyjskiego.
Reklama