UWAGA!

Trzeba stanąć przed komisją

Od 8 lutego do 26 marca w 110 Szpitalu Wojskowym przy ul. Komeńskiego 35 (aula – III piętro) przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni z rocznika 1991 zameldowani na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie Elbląga.

„Spełnienie obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej oznacza zgłoszenie się osoby przed Prezydentem Miasta, Powiatową Komisją Lekarską nr 2 oraz Wojskowym Komendantem Uzupełnień w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, w miejscu i terminie określonym wyżej i wezwaniu imiennym.”
       Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej przed Powiatową Komisją Lekarską nr 2 podlegają mężczyźni zameldowani na pobyt stały oraz czasowy trwający ponad trzy miesiące na terenie miasta Elbląga:
       – urodzeni w 1991 r.,
       – urodzeni w latach 1986-1990, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
       – urodzeni w 1990 r., którzy: zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej; zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za czasowo niezdolnych do czynnej służby wojskowej, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowe i złożyli, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej; zostali uznani, ze względu na stan zdrowia, za zdolnych do czynnej służby wojskowej i złożyli, w trybie art. 28 ust. 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wnioski o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, jeżeli nie zostali przeniesieni do rezerwy,
       – którzy ukończyli 18 lat i zgłosili się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.
       Do kwalifikacji wojskowej wzywa się również kobiety urodzone w latach 1986-1991, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2009/2010 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków, o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2006 r. w sprawie poddania kobiet obowiązkowi stawienia się do poboru (Dz. U. Nr95, poz. 660).
      
      
      
Joanna Urbaniak, UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Człowieku, przecież w każdym państwie jest obowiązek służenia narodowi. Swoje odpękasz i masz z głowy. To było kiedyś i jest nadal. tylko dupa wołowa nie idzie do wojska bo się boi. lepiej z koleżkami pić piwko pod blokiem a lewy papierek ze szkoły leży na WKU. wstyd że mamy coraz gorszą młodzież. same lenie i nieroby.
  • Rosół bez mięsa to zupa, facet bez wojska to D. U. P. A. .. .
Reklama