UWAGA!

Twój pomysł na zielony Elbląg

 Elbląg, Twój pomysł na zielony Elbląg
(fot. nadesłane)

Wspólnie zazieleniajmy Elbląg – zachęcają władze miasta. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na zagospodarowanie zielonych terenów.

Każdy może zgłosić swój pomysł na przykład na obsadzenie ścian pnączami, urządzenie kwietnych łąk, nasadzenia drzew i krzewów. Nie może być on droższy niż 5 tysięcy złotych, na cały program „Zielony Elbląg” władze miasta przeznaczyły w tym roku 30 tys. złotych.

- Celem „Zielonego Elbląga” jest aktywizacja mieszkańców do udziału w tworzeniu zielonej przestrzeni miejskiej, poprawa jakości powietrza, kreowanie i rozwijanie inicjatywy i dbałości o otoczenie, w którym mieszkamy – dowiadujemy się z regulaminu projektu.

Wnioski mieszkańców przyjmowane są do 31 lipca. Od 2 sierpnia do 13 sierpnia komisja z Urzędu Miejskiego w Elblągu wyceni projekty i je oceni. Do końca sierpnia ma odbyć się głosowanie, do 10 września mają być ogłoszone wyniki, a do końca października Zarząd Zieleni Miejskiej ma zrealizować zwycięskie projekty.

Szczegóły projektu wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową dostępne są na www.gok.elblag.eu – w zakładce „ochrona środowiska”.

Maciej Modrzewski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama