UWAGA!

Uczniowie ZSIŚiU w Pizie

 Elbląg, Uczniowie ZSIŚiU w Pizie
fot. nadesłana

Pod koniec października uczniowie elbląskiej szkoły brali udział w spotkaniu uczestników projektu Save-not Waste w Pizie we Włoszech. W promującym zachowania ekologiczne oraz przetwarzanie a nie marnowanie żywności projekcie bierze udział pięć krajów: Polska, Cypr, Szwecja, Włochy i Czechy.

Tak swój pobyt we Włoszech relacjonuje uczeń Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu - Krystian Skidaniuk:
       "Spędziliśmy tydzień w mieście Piza. Codziennie chodziliśmy do szkoły, w której robiliśmy projekt. Wspólnie z kolegami z innych krajów wymienialiśmy się pomysłami na to, jak ratować – nie marnować. Przed wizytą w Pizie wszyscy uczestnicy projektu przeprowadzili w swoich szkołach ankiety, by zbadać, w jaki sposób w naszym najbliższym otoczeniu dba się o środowisko naturalne. Podczas spotkania we Włoszech przedstawiliśmy wyniki ankiet, dyskutowaliśmy o najczęstszych problemach, z którymi się spotykamy chcąc dbać o środowisko. W Pizie powstały także plakaty promujące postawy ekologiczne.
       Podczas wizyty miałem okazję spróbować dań z innych krajów. Pierwszy raz jadłem kasztany. Na początku wydawało mi się, że będą niesmaczne, ale bardzo mi zasmakowały. Miały oryginalny smak. Zasmakowało mi włoskie jedzenie – makarony, pizza. Uważam też, że warto było spróbować tradycyjnych włoskich lodów - były pyszne! Uczniowie z krajów partnerskich mogli także spróbować naszych polskich przysmaków. Najbardziej zasmakowało im nasze ptasie mleczko.
       Byłem pod wrażeniem nie tylko włoskiego jedzenia, ale i architektury. Obowiązkowym punktem wycieczki była oczywiście krzywa wieża. We Florencji bardzo podobała mi się katedra Santa Maria del Fiore . Wszystkie te piękne miejsca uwieczniłem na fotografiach. Odwiedziliśmy także park San Rossore, w którym mogłem oglądać żyjące tam zwierzęta, takie jak dziki, jelenie. itd.
       Podczas pobytu w Pizie mieszkałem u włoskiej rodziny. Byli to gościnni i przyjaźni ludzie. Codziennie wieczorami spędzaliśmy wspólnie czas, jedliśmy pyszną pizzę, graliśmy w kręgle.
       Dzięki udziałowi w projekcie nawiązałem dużo nowych znajomości. Mogłem też doskonalić język angielski. Kiedy zbliżał się koniec wycieczki, nie chciałem stamtąd wracać. Jeśli jeszcze będę miał okazję odwiedzić kiedyś Włochy, to bez zastanowienia to zrobię. Tym czasem w szkole pracujemy nad projektem i przygotowujemy się do kolejnej wizyty. Gospodarzem marcowego spotkania będzie Cypr."
      
informacja nadesłana

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama