UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Sezon wakacyjny w pełni, a w kulturze dzieje się niewiele...
       W lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 organizowane są w Bramie Targowej animacje historyczne, dawne gry i zabawy prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Oprowadzanie po Bramie Targowej o godz. 12.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek "Opowieści o historii" dla dorosłych. Dziś, 29 lipca: "Imperium stoczniowe Ferdynanda Schichaua" prowadzi Tomasz Gliniecki.
      
       Jeszcze tylko dwa dni trwa wystawa prac Anny Panek oraz Margarity Wójcik w Autorskiej Pracowni Rzeźby Waldemara Cichonia przy ul. Garbary 12. Do końca lipca natomiast oglądać można wystawę fotografii Oblicza muzyki, przedstawiającą portrety polskich twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS.
      
       W środę 31 lipca w Elblągu odbędzie się Sylwester w środku lata! To pierwsza taka impreza w mieście, na plaży pod gołym niebem. Razem pożegnamy pierwszy miesiąc wakacji i powitamy kolejny! Na uczestników czeka wiele niespodzianek i dyskoteka przy świetnej muzyce, a o północy fire show i lampka szampana.
      
       W czwartek (1 sierpnia) o godz. 20.15 odbędzie się siódme spotkanie z planowanych czternastu Jam session. Do Klubu Środowisk Twórczych Krypta przychodzi coraz więcej gości, by posłuchać energetycznego jazzu w wykonaniu artystów z Trójmiasta. Sami możecie się przekonać, czy tak będzie również tym razem. Cena biletu: 5 zł.
      
       W piątek (2 sierpnia) Biblioteka Elbląska i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają o godz.16.30 dzieci wraz z opiekunami do Sali Audiowizualnej na „Ptasie plotki, ploteczki oraz inne opowieści”. A o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Meteoryty” Marzenny Szymańskiej. Na oba wydarzenia wstęp wolny.
      
       Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej PTTK zaprasza w kolejne wakacyjne soboty na cykl spotkań „Przewodnicy zapraszają” w ramach akcji związanej z obchodami Międzynarodowego Roku Przewodników Turystycznych. 3 sierpnia - Bażantarnia, spotkanie o godz.10 przy restauracji.
      
       Również w sobotę w ramach Festiwalu Elbląskie Noce w Muszli koncertowej wystąpi Babu Król, czyli zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń - muzykujących w ramach zespołu Pogodno. Tym razem wystąpią z piosenkami na podstawie tekstów Edwarda Stachury. Wstęp wolny.
      
       W niedzielę o godz. 14 we Fromborku odbędzie się kolejny koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. 4 sierpnia w programie Koncert z okazji Dni Fromborka. Wystąpią: Evgeniya Samokhina, cymbały, Rosja; Dymitru Harea, fletnia Pana, Mołdawia; Marcin Miłosz Grzegorczyk, organy, Polska. Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, karnet na wszystkie koncerty 120 zł.
       Z kolei w elbląskiej Bażantarni w niedzielę o godz. 17 odbędzie się kolejny koncert w ramach Letniego Salonu Muzycznego. W projekcie „Anasong” wystąpi Anna Markowska, której w Bażantarni towarzyszyć będzie elbląski zespół w składzie: Katarzyna Matysiak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Andrzej Kurpiewski – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara, Zenon Żuk – perkusja. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama