UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Sezon wakacyjny w pełni, a w kulturze dzieje się niewiele...
       W lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 organizowane są w Bramie Targowej animacje historyczne, dawne gry i zabawy prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Oprowadzanie po Bramie Targowej o godz. 12.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek "Opowieści o historii" dla dorosłych. Dziś, 29 lipca: "Imperium stoczniowe Ferdynanda Schichaua" prowadzi Tomasz Gliniecki.
      
       Jeszcze tylko dwa dni trwa wystawa prac Anny Panek oraz Margarity Wójcik w Autorskiej Pracowni Rzeźby Waldemara Cichonia przy ul. Garbary 12. Do końca lipca natomiast oglądać można wystawę fotografii Oblicza muzyki, przedstawiającą portrety polskich twórców związanych ze Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS.
      
       W środę 31 lipca w Elblągu odbędzie się Sylwester w środku lata! To pierwsza taka impreza w mieście, na plaży pod gołym niebem. Razem pożegnamy pierwszy miesiąc wakacji i powitamy kolejny! Na uczestników czeka wiele niespodzianek i dyskoteka przy świetnej muzyce, a o północy fire show i lampka szampana.
      
       W czwartek (1 sierpnia) o godz. 20.15 odbędzie się siódme spotkanie z planowanych czternastu Jam session. Do Klubu Środowisk Twórczych Krypta przychodzi coraz więcej gości, by posłuchać energetycznego jazzu w wykonaniu artystów z Trójmiasta. Sami możecie się przekonać, czy tak będzie również tym razem. Cena biletu: 5 zł.
      
       W piątek (2 sierpnia) Biblioteka Elbląska i PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej zapraszają o godz.16.30 dzieci wraz z opiekunami do Sali Audiowizualnej na „Ptasie plotki, ploteczki oraz inne opowieści”. A o godz. 18 w Galerii Spatium Novum Biblioteki Elbląskiej odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Meteoryty” Marzenny Szymańskiej. Na oba wydarzenia wstęp wolny.
      
       Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej PTTK zaprasza w kolejne wakacyjne soboty na cykl spotkań „Przewodnicy zapraszają” w ramach akcji związanej z obchodami Międzynarodowego Roku Przewodników Turystycznych. 3 sierpnia - Bażantarnia, spotkanie o godz.10 przy restauracji.
      
       Również w sobotę w ramach Festiwalu Elbląskie Noce w Muszli koncertowej wystąpi Babu Król, czyli zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń - muzykujących w ramach zespołu Pogodno. Tym razem wystąpią z piosenkami na podstawie tekstów Edwarda Stachury. Wstęp wolny.
      
       W niedzielę o godz. 14 we Fromborku odbędzie się kolejny koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. 4 sierpnia w programie Koncert z okazji Dni Fromborka. Wystąpią: Evgeniya Samokhina, cymbały, Rosja; Dymitru Harea, fletnia Pana, Mołdawia; Marcin Miłosz Grzegorczyk, organy, Polska. Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, karnet na wszystkie koncerty 120 zł.
       Z kolei w elbląskiej Bażantarni w niedzielę o godz. 17 odbędzie się kolejny koncert w ramach Letniego Salonu Muzycznego. W projekcie „Anasong” wystąpi Anna Markowska, której w Bażantarni towarzyszyć będzie elbląski zespół w składzie: Katarzyna Matysiak – śpiew, instrumenty klawiszowe, Andrzej Kurpiewski – śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara, Zenon Żuk – perkusja. Wstęp wolny.
      
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama