UWAGA!

W tym tygodniu portEl poleca

 
Elbląg, W tym tygodniu   portEl poleca

Od kultury przez duże K po popkulturę: konferencje i festiwale, wernisaże i wystawy, koncerty i spektakle, imprezy oraz festyny - w poniedziałki specjalnie dla naszych Czytelników prezentujemy wydarzenia kulturalne i rozrywkowe nadchodzącego tygodnia.

Sezon wakacyjny w pełni więc co w kulturalnej trawie piszczy?
       W sierpniu od poniedziałku do piątku w godz. 10-13 organizowane są w Bramie Targowej animacje historyczne, dawne gry i zabawy prowadzone przez edukatorów z Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Oprowadzanie po Bramie Targowej o godz. 12.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek "Opowieści o historii" dla dorosłych. Dziś, 5 sierpnia, "Powstanie warszawskie w muzyce i elbląskich wspomnieniach", prowadzi Tomasz Gliniecki.
       Z kolei Słoneczny Klub Mam, działający w Filii nr 6 przy ul. Słonecznej, zaprasza mamy/opiekunów z dziećmi na poniedziałkowe (5 sierpnia, godz. 11) spotkanie, którego gościem będzie mama dziecka autystycznego. Renata Jaranowska opowie o mitach i faktach autyzmu, o cieniach i blaskach bycia mamą dziecka autystycznego. Wstęp wolny.
       Wędrująca wystawa ruszyła na podbój okolicy! Od 7 sierpnia (środa) będą mogli oglądać ją mieszkańcy Fromborka. Wystawa podsumowuje dwa lata spotkań fotografów amatorów, którzy z aparatami w ręku chodzili po niemal całym Elblągu i nie tylko, odkrywając często zupełnie nowe miejsca. Zdjęcia pokazują elbląską codzienność, coś zwykłego, obok czego codziennie przechodzimy, nie zauważając tego.
       Galeria EL zaprasza najmłodszych na szóstą już edycję Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych. Od 5 do 8 sierpnia o dźwiękach będzie opowiadał Maciej Olewniczak. Wstęp wolny.
       Dorosłym zaś galeria poleca „Osobní magie / Osobista magia”, wystawę prac Aleša Rezlera. Wernisaż 8 sierpnia (czwartek) godz. 18. Wystawie towarzyszyć będzie koncert bandu One Roast and the Others. Bluesowe granie 9 sierpnia o godz. 20.15 w Mjazzdze.
      
Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego przy Oddziale Ziemi Elbląskiej PTTK zaprasza w kolejne wakacyjne soboty na cykl spotkań „Przewodnicy zapraszają” w ramach akcji związanej z obchodami Międzynarodowego Roku Przewodników Turystycznych. 10 sierpnia - ulica Browarna, spotkanie o godz.10 przy Kościele Bożego Ciała.
       W sobotę (10 sierpnia) będzie też coś dla miłośników "pięknego słowa". CSE Światowid dla młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych organizuje warsztaty poetyckie. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Wieczorem o godz. 19 dla uczestników warsztatów i posiadaczy wejściówek koncert Czesław Śpiewa (niestety, wejściówek brak).
       W niedzielę o godz. 14 we Fromborku odbędzie się kolejny koncert 46. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej. 11 sierpnia zagrają: Marcin Wolak (bas) i Wacław Golonka (organy). Bilety do nabycia w kasie katedralnej w cenie: bilet normalny 20 zł, ulgowy 15 zł.
       W krainie tanga - to tytuł kolejnego koncertu Letniego Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2013, na który zaprasza Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Gościem będzie Zagan Acoustic. Koncert odbędzie się 11 sierpnia o godz. 17.
       Więcej informacji o bieżących i nadchodzących wydarzeniach oraz o wystawach znajdziecie w dziale IMPREZY oraz zakładce KULTURA.
       Możecie też liczyć na relacje i fotoreportaże z imprez przygotowane przez naszych dziennikarzy.
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama