UWAGA!

Wakacje do góry kołami

 Elbląg, Wakacje do góry kołami
Fot. Michał Skroboszewski

- Na początku czerwca zakład wywożący odpady obrócił śmietnik przy ul. Bażyńskiego (w pobliżu klatki nr 19 – dop. red.), do którego wrzuca się szkło - informuje nasz Czytelnik. Dodaje, że wspomniany pojemnik jest uszkodzony, a sytuacja trwa od początku czerwca do teraz.

- Mieszkańcy mimo to próbują wrzucać śmieci do tego obróconego śmietnika, trudno mi było zweryfikować, kto w ogóle powinien się zająć tą spawą – relacjonuje Czytelnik i dodaje, że w tej sprawie zwracał się m. in. do EPGK.

Uszkodzenie wspomnianego pojemnika na szkło polega na wgnieceniu jednego z kół. To z tego powodu obracali go pracownicy EPGK, którzy zajmują się wywozem odpadów. Jak się dowiedzieliśmy, na zmianę z mieszkańcami, którzy chcieli wyrzucać szkło. Na zabudowie śmietnikowej w tym miejscu można zobaczyć informację o systemie segregacji od Zakładu Utylizacji Odpadów. Trudno jednak segregować bez pojemnika. Wybraliśmy się na miejsce: śmietnik, zgodnie z relacją Czytelnika, wczoraj (1 września) stał obrócony.

W sprawie skontaktowaliśmy się z Elbląskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Tam dowiedzieliśmy się, że problem jest przedsiębiorstwu znany, a pojemniki na śmieci w tym miejscu dzielą ze sobą dwa podmioty: Zarząd Nieruchomości Mieszkalnych i Użytkowych spółka z o.o i Zarząd Nieruchomości „Elzam Dom” Sp. z o.o. To właśnie w "Elzam Dom" dowiedzieliśmy się więcej o zbliżającym się rozwiązaniu problemu, bo to ta firma wzięła na siebie zlecenie wymiany uszkodzonego śmietnika.

  Elbląg, Wakacje do góry kołami
Fot. Michał Skroboszewski

- Sprawa zostanie załatwiona prawdopodobnie jutro lub pojutrze – informuje Sylwia Drewek z ZN "Elzam Dom". Zaznacza, że Zarząd Nieruchomości wcześniej zlecił firmie Cleaner, która jest właścicielem tych pojemników, zabranie uszkodzonego egzemplarza. Podkreśla też, że tego rodzaju śmietniki są stopniowo wymieniane na plastikowe, o kolorze odpowiadającym segregowanym odpadom. Informuje również, że długi czas realizacji zlecenia wynikał z przyczyn niezależnych od reprezentowanej przez nią spółki.

- Robiliśmy remont całej tej obudowy śmietnikowej, ona została trochę odnowiona i robiliśmy jej inwentaryzację – dodaje. - Kolejne śmietniki też będą wymieniane, bo nie mają odpowiedniego opisania segregacji – zapowiada.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Nasze śmietniki w poprzednio były obsługiwane przez firmę Cleaner. Śmietnik i pojemniki były zawsze czyste. Teraz wywozem zajmuje się EPGK i jest syf. Gdyby była możliwość indywidualnego wyboru firmy wywożącej odpady EPGK obsługiwałoby pewnie tylko instytucje podległe UM.
 • Złomiarze do dzieła
 • zaczipuja nas wszystkich, pod pozorem pomocy, wszczepia nam neuralinka, przechodzac koronkę wirusa traci sie smak i powonienie z neura linkiem to wraca, i tak skonczy sie ten swiat
 • Budynki soelanki a śmietniki istny syf w koło. Na dodatek blisko przychodnia zdrowia. A sanepid nie widzi tego bajki
 • "Tam dowiedzieliśmy się, że problem jest przedsiębiorstwu znany"- pewnie, że znany bo wykonane zostało do nich sporo telefonów. Ale jak widać na załączonym obrazku mieli to daleko w poważaniu. Trzy miesiące bez skutku- żalosne.
 • i tak do następnej pięciolatki - spychologia nadal w modzie.
 • Wjazd do przedszkola od Królewieckiej 41 jest ta sama sytuacja. Przyjeżdżają kolesie z Cleanera po inne śmieci, ale śmietnika obalonego nie stawiają na koła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Menelsong(2020-09-03)
 • To jest właśnie upadek Elbląga. Praca jest ale za kiepskie pieniądze i ludzie nie garną się do roboty. Jest za mało ludzi zatrudnionych za porządne pieniądze. Powszechny brak szacunku dla robotników. Liczy się zysk, oszczędności. Ta krótkowzroczność przynosi własnie efekty. Brak prawdziwego pomysłu na rozwój miasta skończy się wyludnieniem i wymarciem robotników. Zostaną ludzie nie tykający się roboty. Kiedyś skończy się miejsce na bloki i fachowcy opuszczą całkowicie to miasto. Co wtedy władza wymyśli. .. ? Zmieni nazwę miasta na Padół?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Ojciec(2020-09-04)
Reklama