UWAGA!

Walczą o nowe stołówki

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację tekstu (fot. pixabay.com)

Elbląskie szkoły rywalizują w ogólnopolskim konkursie, w którym nagrodą jest metamorfoza szkolnej stołówki za 80 tysięcy złotych. Najwięcej głosów w Elblągu ma SP nr 25 i to właśnie rodzice uczniów z tej szkoły poprosili naszą redakcję o nagłośnienie tej akcji.

Organizatorem konkursu jest firma Amica, a nagrodą główną jest całkowita metamorfoza szkolnej stołówki.- Zwycięskie placówki, które zbiorą najwięcej głosów – w swojej kategorii (szkoły do 150 uczniów, szkoły do 350 uczniów i szkoły powyżej 350 uczniów) zostaną nagrodzone metamorfozą szkolnej stołówki. Architekci zaprojektują stołówkową przestrzeń na nowo, wprowadzając kolor, tam gdzie go brakowało i ożywiając wnętrze, aby stało się przytulne, przyjazne i iskrzące kolorami! – piszą na swojej stronie organizatorzy konkursu.

Do konkursu przystąpiło kilkanaście elbląskich szkół. Najwięcej głosów – prawie 800 - zebrała dotychczas SP nr 25 im. J. Kusocińskiego z ul. Wyżynnej. Do zwycięstwa wiele jeszcze brakuje, ale – jak podkreślają w mailu do naszej redakcji rodzice uczniów – „w jedności siła!”

„Parę lat temu dzięki wsparciu Czytelników i nagłośnieniu akcji, w konkursie organizowanym przez firmę Nivea, udało się uzyskać nowoczesny plac zabaw dla SP nr 12. Wierzymy, że i tym razem elblążanie wyjdą z pomocą i przy pomocy kilku kliknięć, pomogą ulepszyć placówkę z „naszego podwórka” - napisali do nas.

Także tym razem wygrana w konkursie zależy przede wszystkim od wspólnego, aktywnego zaangażowania lokalnej społeczności.
       Głosy można oddawać za pośrednictwem strony internetowejNależy wyszukać placówkę poprzez wpisanie miasta, kodu pocztowego bądź jej nazwy. Codziennie można oddać jeden głos z jednego konta utworzonego na stronie. Głosowanie trwa do 15 maja. Wyniki ogłoszone zostaną pod koniec maja, głosowanie jest bezpłatne.
        

Aleksandra Kwietniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Słuszny cel. Udostępniam, jak pewnie uczyni to wielu elblążan. W jedności i wspólnym zaangażowaniu siła. Życzę powodzenia o to, aby wygrała elbląska szkoła. Pozdrawiam elblążan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  pampi-ZAWADA(2021-04-07)
 • Jeszcze wiele głosów nam potrzeba! Wierzę, że mieszkańcy miasta pomogą Szkole Podstawowej 25 dotrzeć do zwycięstwa 💪. Dziekujemy portEl za pomoc! ❤️ Hashtagi: #AKC
 • Bardzo dobry cel. Elblążanie wspomòżcie SP 25 w Elblągu. Ja to już uczyniłem. Oddam głos codziennie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  3
  Andrzej32(2021-04-07)
 • A gdzie w tym wszystkim jest Centrum Usług Wspólnych kolejna instytucja sztucznie stworzona z nowym etatem dyrektorskim do mielenia budżetowych pieniędzy.
 • @poi - a co to ma wspólnego z konkursem, pomóżmy szkole
 • Zachęcam do głosowania. Wystarczy raz się zalogować i codziennie można oddać głos. To nas nic nie kosztuje a dzieci będą miały piękna stołówkę. Serdecznie zachęcam i dziękuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  2
  Rodzic Julii(2021-04-07)
 • niech wam da tadzio z torunia
 • Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to lepiej milczeć. Polecam
 • Była już walka o wozy strażackie, teraz walka o stołówki. .co dalej? Walka o powietrze? Te stołówki powinny być koniec kropka w każej szkole i przedszkolu. .To wstyd żeby organizować jakąś walkę co to ma być! Na patrioty polskę stać na f35 stać na budowe korwet rakietowych stać a żeby dzieciom jeść dać to trzeba konkursy ogłaszać. .Jak to wygląda? Wstyd i hańba tak to niestety wygląda, żeby państwo dla dzieći musiało konkursy organizować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  MORAWIECKIWEŹSIĘZAROBOTE(2021-04-08)
 • Po co nowa stołówka jak dzieci i tak w domach siedzą i niewiadomo kiedy wrócą do szkół.
 • zbieranie danych osobowych przez Amice, niech się ugryzą w ucho
 • A widzisz ma i to wiele. Panowie i panie bawią się dobrze tworzą sobie stołki wydają miliony na remonty i przystosowanie budynków (oczywiście nie swoje). A nie można było wyremontować wcześniej tej czy innej stołówki i nie tylko. Ile kosztowało i kosztuje nas wszystkich stworzenie i utrzymanie osławionego Centrum.
Reklama