UWAGA!

Wesprzyj ich walkę o zdrowie i życie bez bólu

 Elbląg, Wesprzyj ich walkę o zdrowie i życie bez bólu
Fot. ze strony zbiórki

"Operacja biodra i życie bez bólu dla mojego męża" – to tytuł internetowej zbiórki, którą założyła na portalu zrzutka.pl pani Agata, pochodząca z Elbląga.

- Od dziecka wspierałam i samodzielnie organizowałam różne akcje i zbiórki charytatywne, ale do głowy by mi nie przyszło, że kolejną będę organizować dla mojego męża – przyznaje na stronie zrzutki pani Agata. Para poznała się 17 lat temu w Elblągu. Pan Maciek, który dawniej z sukcesami trenował karate w jednym z elbląskich klubów, uległ niestety kontuzji, której przez 9 lat nie zdiagnozowali właściwie lekarze.

- Ból w okolicy prawego biodra uniemożliwił Maćkowi nie tylko trenowanie karate, ale wkrótce wykluczył również rekreację na rowerze czy rolkach, a teraz utrudnia nawet chodzenie. Lekarze, działając trochę na oślep, skierowali mojego męża na operację przepukliny pachwinowej... - opisuje pani Agata. - Przepuklina rzeczywiście istniała, ale była niewielka i to nie ona powodowała dyskomfort i ból...

W końcu problemy pana Maćka zdiagnozował ortopeda, a diagnoza brzmiała: "konflikt panewkowo-udowy, cysty, potrzebna artroskopia: im szybciej, tym lepiej, ponieważ degeneracja stawu postępuje. Kostne osteofity na główce kości ryją w powierzchni panewki, przy każdym kroku zaostrzając stan zapalny w stawie".

Pan Maciek ma szansę na odzyskanie sprawności, chore biodro można zoperować, ale bardzo potrzebne jest szybkie działanie w tej sprawie. Niestety, koszty leczenia są bardzo wysokie. Sam zabieg to ponad 14 tys. zł, późniejsza rehabilitacja – 12 tys. zł za pół roku, do tego wyposażenie medyczne, transport, hospitalizacja... wszystko to szczegółowo wymienia pani Agata na stronie zrzutki.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama