UWAGA!

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2022

 Elbląg, Wielkanocna Zbiórka Żywności 2022

Tragedia Ukrainy i trudne zadanie pomocy uchodźcom wojennym, w które nasz Bank Żywności, jak wiele innych organizacji aktywnie się zaangażował, nie przesłoniło nam potrzeb naszych rodaków w trudnej sytuacji - informuje Bank Żywności w Elblągu. I organizuje, jak co roku, Wielkanocną Zbiórkę Żywności, która odbędzie się w najbliższy weekend 1-2 kwietnia.

Nasza działalność statutowa – udzielanie pomocy żywnościowej potrzebującym pomocy mieszkańcom naszego kraju prowadzona jest nieprzerwanie. Pamiętamy też o tym, że nasi podopieczni czekają na tradycyjne już paczki świąteczne. W tym trudnym, niepewnym czasie święta wielkanocne powinny wszystkim przynieść trochę radości i nadzieję Jak co roku w tym celu organizujemy Świąteczną Zbiórkę Żywności w sklepach i liczymy na taką, jak zawsze, hojność klientów sieci handlowych.

Trwająca od 2020 roku pandemia pogorszyła sytuację wielu Polaków, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały, a wydatki rosną z powodu inflacji cen. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni – to tylko część grup, do których trafia pomoc Banków Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia. W Polsce prawie 2 miliony osób żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że na wszystkie swoje wydatki ma do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie.

– To jedna z najważniejszych zbiórek żywności od lat. W obliczu trudnej sytuacji, która dotyka wielu ludzi istnieje jedno słowo, które może nam pomóc: „razem”. Stojąc ramię w ramię, wyciągając do siebie pomocną dłoń i wspierając osoby potrzebujące, możemy rozwiązać wiele problemów – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. – Musimy pomagać mądrze i zrozumieć, że nasze wsparcie będzie potrzebne jeszcze długo.

Wielkanocna Zbiórka Żywności działa także jako sklep online zbiorkazywnosci.pl. Jest to rodzaj skarbonki – dzięki zebranym środkom Banki Żywności zajmą się zakupem produktów do paczek świątecznych. Sklep online będzie działał do 2 kwietnia.

Teresa Bocheńska

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • poje bało was z tymi zbiorkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  7
  DO ROBOTY!!!(2022-03-29)
 • Ciągle tylko daj, daj, daj. Na uchodźców daj, na biednych daj, na głodnych daj. A gruby na motorku coś od siebie dał ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14
  7
  Chłop Piwożłop(2022-03-29)
 • "Musimy pomagać mądrze i zrozumieć, że nasze wsparcie będzie potrzebne jeszcze długo" gdy się pomaga mądrze to wsparcie raczej jest krótkotrwałe. Pani Terenu w kwietniu wypłacają 13-tki rencistom i emerytom zaś MOPS chwalił się niedawno pozyskaniem 2 mln na usługo społeczne.
 • @Chłop Piwożłop - nie chcesz nie dawaj i nie pisz głupot
 • @Chłop Piwożłop - rąbnij się w ten pusty POpaprany łeb
 • @Chłop Piwożłop - gruby na motorku za mało zarabia aby dać coś od siebie
 • Jak ktoś nie chce podzielić się tym co ma, to jego sprawa - przymusu nie ma. Od kupienia mąki, czy czekolady człowiek nie zbiednieje, a ktoś będzie miał milsze święta.
 • Tylko ta zbiórka co teraz będzie w sklepach to będzie dla uchodźców bo w banku żywności powiedzieli że względu na wojnę na Ukrainie w kwietniu nie będzie wydawana żywność dla Elblążan tylko uchodźcom
 • Jeśli mnie nie stać, to nie wyprawiam świąt. Ciekawe, ile Pani Teresa Bocheńska daje od siebie na te zbiórki. Teraz trzeba wspomagać Ukraińców. Polacy, niech idą do pracy. Pewna grupa ludzi, będąca w wieku produktywnym, przyzwyczajona jest do brania za darmo. Tak są nauczeni. Święta można przeżyć skromnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  Seniorka(2022-03-29)
 • Zaginął mój ukochany Borsuk, czy ktoś go widział ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  4
  Jeleń(2022-03-29)
 • Teraz potrzebne są kluby dla seniorów o różnych kierunkach zainteresowania aby mieli gdzie wydać swoje pieniądze a nie chować w skarpety a później oddawać złodziejom. Miejsca spotkań niepełnosprawnych. Jak dobrze pokierujecie biednymi to też zaczną sobie w życiu radzić.
 • Hej ludzie dajcie jeszcze na spalony warsztat i uchodźców do świat jeszcze na pewno wiele zbiórek się pojawi także można dawać i dawać
Reklama