UWAGA!

Wigilia w rytmie SKA

 Elbląg, Wigilia odbyła się w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej "Zakrzewo"
Wigilia odbyła się w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej "Zakrzewo" (fot. Anna Dembińska)

160 osób liczy Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Fantazja działające na Zawadzie. Mimo natłoku zajęć związanych ze zbliżającymi się świętami, członkinie klubu znalazły czas i chęci, aby przygotować wigilijne spotkanie dla siebie i zaproszonych gości. Zobacz fotoreportaż.

Wigilia – to już od dawna nie jest tylko wieczerza 24 grudnia w gronie najbliższej rodziny. Wigilijne kolacje na kilka, kilkanaście dni przed Bożym Narodzeniem to także okazja, by po raz kolejny spotkać się w gronie przyjaciół, wspólnie przełamać się opłatkiem i pośpiewać kolędy oraz pastorałki.
       - Jestem tutaj od niedawna. Wstąpiłam do stowarzyszenia, bo chcę jakoś wypełnić czas, jestem z tych ruchliwych i wszędobylskich. Stwierdziłam, że skoro coś umiem robić, to mogę też tutaj się udzielać i pomóc – mówi Helena Chmielewska, członkini SKA Fantazja.
       160 kobiet prężnie działa w Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych Fantazja w Elblągu (a konkretniej na Zawadzie). Każda okazja jest dobra, żeby spotkać się w swoim gronie, więc panie spotkania wigilijnego nie mogły przepuścić.
       - Staramy się robić to co lubimy. Mamy różne koła zainteresowań: malarstwo, plastyka, śmiechoterapia, zumba i inne. Każda z pań robi to, co lubi – wyjaśnia Alicja Sobecka, prezes SKA Fantazja.
       - Śmiechoterapia to zabawa dorosłych we wszystko. Śmiejemy się, bawimy, wracamy do dzieciństwa – dodaje Helena Chmielewska, prowadząca warsztaty ze śmiechoterapii.
       A że kobiet jest 160, to i pomysłów i zajęć jest bez liku. Wystawę obrazów z sekcji malarskiej można było oglądać w jednej z przychodni zdrowia, gdzie zawisło 70 obrazów autorstwa utalentowanych malarsko kobiet. Warto też zwrócić uwagę na to, że współpracę Stowarzyszenia ze szkołami na Zawadzie. Wspólnie z uczniami członkinie stowarzyszenia prowadzą warsztaty kulinarne i malarskie. Niejako w rewanżu uczniowie na czwartkowej wigilii Stowarzyszenia wykonali program artystyczny.
       Spotkanie wigilijne odbyło się w siedzibie spółdzielni „Zakrzewo”. Nie zabrakło ciepłych słów od zaproszonych gości, kolęd i pastorałek, łamania opłatkiem i symbolicznych prezentów od Mikołaja.
       A jakie plany ma stowarzyszenie na 2018 r? - Będziemy brały udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W przyszłym roku chcemy jeszcze poszerzyć naszą działalność, dlatego utworzymy nowe sekcje – deklaruje Alicja Sobecka.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama