UWAGA!

Wojewoda namawia do głosowania i obiecuje kolejne wozy strażackie

 Elbląg, Konferencja prasowa wojewody warmińsko mazurskiego,
Konferencja prasowa wojewody warmińsko mazurskiego, fot. Michał Skroboszewski

Bitwa o wozy to rządowa akcja profrekwencyjna mająca zachęcać mieszkańców do uczestnictwa w wyborach. Gminy, w których mobilizacja będzie największa, mogą liczyć na sfinansowanie wozu strażackiego dla swoich strażaków ochotników. W środę (8 lipca) zasady drugiej rundy tej akcji podczas konferencji prasowej w Elblągu przedstawiał Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

Tym razem do gmin liczących do 20 tys. mieszkańców, leżących w każdym z 49 dawnych województw, które odnotują największą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich, mają trafić środki na zakup nowych wozów strażackich. O szczegółach akcji mówił w środę (8 lipca) w Elblągu Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało 49 wozów strażackich, każdy o wartości do 800 tysięcy złotych. Nie przez przypadek jesteśmy dzisiaj w Elblągu, który kiedyś był stolicą województwa elbląskiego, ponieważ tym razem akcja skierowana jest do gmin liczących do 20 tys. mieszkańców, położonych w granicach województw funkcjonujących w Polsce do 1998 roku - mówił Artur Chojecki.

W akcji nie mogą uczestniczyć gminy, które wygrały w pierwszej jej odsłonie. Liczyły się będą głosy oddane przez stałych mieszkańców danej gminy.

Brygadier Robert Licznerski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, podkreślił znaczenie, jakie mają działania strażaków ochotników dla lokalnych społeczności.

- Jednostki ochotniczej straży pożarnej należą do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego i działają na swoich terenach niejednokrotnie samodzielnie. Tworzą też rezerwę sił i środków Państwowej Straży Pożarnej podczas pożarów lasów czy powodzi. Nasza współpraca z ochotnikami jest bardzo dobra, niekiedy to właśnie oni są pierwsi na miejscu zdarzenia. Nowy, niezawodny sprzęt daje gwarancję szybkiego dojazdu do wezwania - mówił brygadier Robert Licznerski.

Na jakie wsparcie rządu (poza tą jednorazową akcją) mogą na co dzień liczyć strażacy ochotnicy?

- Od kiedy objęliśmy rządy w 2015 roku zakupujemy każdego roku około kilkanaście wozów dla strażaków ochotników w naszym województwie. W skali kraju było to około 600 wozów – powiedział Artur Chojecki.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Dwa nowe w Powiecie będą w tym roku na 100% :-)
 • czym tu się podniecać kupione głosy za samochody żenada Duda kupuje głosy za kasę rządową czyli naszą a nie swoją prywatną łachy nie robi kupując sprzęt tam gdzie potrzebny a co z gminami co mają sprzęt i wygrają nowy to co stary im zabiorą. Ludzie straż to służba cywilna ratująca wszystkich a nie element gry wyborczej. A czemu nie karetki, a czemu nie samochody policyjne a może nowe śmieciarki. Pod kogo ten program, działanie na prostych pobudkach że niby do ratowania życia BZDURA wszyscy wiedzą czemu tak zrobili jesteście mafią rządową straszących jednych a kupujących innych
 • oj wojewoda z Elbląga - NIKT NIE DA WAM TYLE ILE JA MOGĘ WAM OBIECAĆ. .. .. , przez 5 lat miał w d. .. .Elbląg, a teraz może wiadro wazeliny i do prezesa. .. .. wozy strażackie mają być dane dla tych gmin w obrębie starego podziału administracyjnego czyli 49 byłych województw, co jeszcze wymyślą może podział na księstwa, lub ziemie odzyskane. .. ..
 • Hheheh jakie przekupstwo przeciez tam nie pisze ze ci co zagłosuja na dude to dostana wóz strażackie
 • ludzie się cieszą bo im władca kość rzucił na pożarcie. Samym tym programem dzielicie naród naprawdę jesteście tak zaślepieni władzą. A co to w ogóle ma być asygnata obiecanki cacanki. Zobaczycie kto wam bardziej w tyłek wchodzi i tym dacie. Budżet na nowe auta pewnie bez zmian i na końcu inni nie dostaną co potrzebowali bardziej. Proponuję np. złotą szczękę dla każdego obywatela w jakiejś tam gminie co wygra tylko że później powiecie że już nie ma kasy na inne leczenie w całej Polsce bo zasponsorowaliście czyli kupiliście sobie głosy z tej kasy i reszta zęby w ściane
 • Ciemny lud to kupi, pisiory sprzedadzą się za szklankę wody. Emeryci i renciści dalej nie wierzą, że 4000 pln rocznie nie zabieranego podatku to więcej niż 800 pln 13-tki adrianka; )
 • śmieszna ustawka rządowa kiedyś im boczkiem wyjdzie. W gminie co ma starego sztrucla i aby odpalił to go pół wsi pcha na akcje a nie dostał nowego wozu z przydziału bo wazeliniarzom porozdawali nie według potrzeb a zasług.
 • Elbląg to sypialnia Gdańska, miasto emerytów więc i mentalność zombi. Przegrane miasto
 • Będziemy głosować na Andrzeja Dudę
 • akcja może ok ale sam fakt że są jakieś limity już dyskwalifikuje gdzie tu demokracja. Ustawka jak przy przetargach tak ustawić wymogi aby tej jeden konkretny spełniał i jest ok. Tak samo działa ten program nastawiony na pisiorów ciemnogród ze wsi
 • A moim zdaniem nie ważne na kogo będziecie głosowali ważne, że pójdziecie głosować a wozy strażackie się przydadzą. Do urn rodacy
 • @mns - Dokładnie!
Reklama