UWAGA!

Wsparcie dla pieczy zastępczej

 Elbląg, Wsparcie dla pieczy zastępczej
(fot. pixabay.com)

Laptopy i sprzęt multimedialny trafi do rodzin zastępczych, dzieci i pracowników elbląskich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Na ten cel, w ramach projektu związanego z walką z epidemią koronawirusa, miasto pozyskało 624 tys. złotych. 

W czerwcu Departament Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego złożył wniosek do wojewody warmińsko-mazurskiego o środki finansowe w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.  Gmina Miasto Elbląg otrzymała na ten cel dotację w wysokości 624.415 zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na realizację projektu, którego celem jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej, a więc wsparcie rodzin zastępczych, dzieci i pracowników elbląskich placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Dotacja przeznaczona jest na zakup sprzętu do nauki zdalnej: 117 sztuk laptopów i 169 sztuk sprzętu multimedialnego (słuchawki, telewizory, urządzenia wielofunkcyjne, projektory, odtwarzacze, tablice multimedialne). Z projektu zostaną również zakupione środki ochrony indywidualnej i wyposażenia do bezpośredniej walki z epidemią (maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, lampy bakteriobójcze, ozonatory). Projekt pozwoli również na zakup wyposażenia do organizacji miejsc kwarantanny i izolacji w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Sprzęt jest już częściowo zakupiony, w części zaś zamówiony i wkrótce zostanie odebrany.

Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A do okulisty 2 lata oczekiwania
  • Rodziny zastępcze placówki opiekuńczo wychowawcze biedne dzieci. Nawet zwierzęta nie zostawiają swojego potomstwa. Wręcz walczą o nie niejednokrotnie oddając swoje życie. A tu. Jak to mówił klasyk co się robi z chwastami. .. .. .
Reklama