UWAGA!

Teraz ja - Wszyscy chcą iść do nieba, ale nikt nie chce umierać!

 Elbląg, Wszyscy chcą iść do nieba, ale nikt nie chce umierać!
(fot. nadesłane)

Wszyscy chodzimy na cmentarze, żeby uczcić zmarłych. Jeżeli to ma miejsce 1 listopada, to faktycznie czcimy zmarłych, zgodnie z meksykańskim świętem "Dia des los Meurtas". Wtedy wszyscy tłumnie pielgrzymują na cmentarze, aby czcić pozagrobowe życie zmarłych i ich rodzin, wyrażąc swoją do nich miłość kiściami kwiatów i mnogością zniczy, które napędzają sacralne lobby... Mimo że znicze nie palą się tak długo, jak "żyją" sztuczne kwiaty made in China... Ale już 2 listopada, w tzw. Zaduszki i Wszystkich Świętych, parcie na cmentarze jest mniejsze. To jest błąd!

Bo właśnie w tym dniu, odpowiedniku pogańskiego Świeta Dziadów (A. Mickiewicz) powinniśmy modlić się za zmarłych, których dusze mogą przebywać jeszcze w czyśccu, tam gdzie wielu z nas może dotrzeć za różne "wykroczenia", niekoniecznie drogowe... Zwłaszcza, że władza ustanowiła ten dzień wolnym od pracy, być może mając siebie na względzie. Przy okazji jest to święto czczenia męczenników, a takich w Polsce namnożyło się ostatnio tysiące i brak już jest rond i miejsc do ich czczenia. Niemniej wszyscy robią wszystko, aby to święto oddalić od siebie..., bo nikt nie chce umierać, mimo niebiańskiej światłości i niepojętnego szcześcia tam obiecywanego. Mimo mankamentów życia na "polskim padole" . Na tę ofertę załapują się na razie tylko islamistyczni fundamentaliści... A my katolicy co?
       Tolerancja elblążan co do szacunku dla grobów niemieckich, żydowskich i sowieckich jest różna. W przypadku tych ostatnich dochodzi nawet do zwierzęcenia na tle pobudek politycznych, jak doniósł portEl.pl.
       Dlatego spotykając na cmentarzach osoby zadumane i zatroskane, pocieszmy je i powiedzmy im: nie martwcie się, za jakiś czas to także będzie wasze święto...  A zwłaszcza tym, którzy dzisiaj profanują groby zmarłych. Ktoś kiedyś bardziej zaciekły może ich w ogóle "wykopać" z cmentarza.
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.2 6 15

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Nie m am nic przeciwko, lubię meksykańskie żarło. La revolucion produce dinero
 • Dia de los Muertos
 • .. .. .
 • a wiesz matole co to jest tradycja i z czego bierze się czczenie ludzi którzy odeszli w naszej religii 1 listopada? Te bzury które tu opisujesz to " Dzień Zmarłych" a w Polsce Święto katolickie na czerwono w kalendarzu to Dzień Wszystkich Świętych wywodzący się od czasów Chrystusa czyli ponad 2000 lat na cześć męczenników którzy oddali życie za wiarę a których nie wspomniano ani w martyrologiach miejscowych, ani w kanonie Mszy Świętej, kiedyś obchodzone było 13 maja. Przeniesiony przez papieża Grzegorza III na dzień 1 listopada w roku 731.Dotyczyło to pamięci nie tylko męczenników ale wszystkich Świętych natomiast w tym samym czasie na prośbę cesarza Ludwika Pobożnego dotyczyło to całego Kościoła. Następnego dnia po Wszystkich Świętych jest Dzień Zaduszny (2 listopada) obchodzony jest dzień wspominania zmarłych w Polsce zwany Zaduszkami
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  marnykatolik(2014-11-01)
 • niebo i piekło to wymysł panów w czarnych sukienkach, aby żyło się im w dostatku i rozpuście! zaś kościoły i budynki są własnością wiernych bo to oni wykładali pieniądze na nie tak jak z resztą na utrzymanie nierobów
 • Parcie to można mieć na pęcherz, a nie na cmentarz lol!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  pijewodezkranu(2014-11-01)
 • Jaki czyścieć?!?! Pokażcie mi choć jeden werset w Pismie Świetym gdzie napisane jest cokolwiek o "czyśćcu"?. Jest tylko niebo i piekło! Nie ma nic innego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  imięinazwisko(2014-11-01)
 • ja nie chce iść do nieba, po pierwsze bo to ludzki wymysł, po drugie na wieczność musi być strasznie nudno
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  gotisttot(2014-11-02)
 • ok, nie pójdziesz tylko księdza nie wołaj w ostatniej godzinie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  ksiądzprałat(2014-11-02)
 • To wystarczy za jałową dyskusję - znajdźcie lepiej: " Życie i Śmierć - Jacek Matlak "
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  PolskiAnarchista(2014-11-02)
 • po śmierci idziemy do piachu, do pieca albo do ziemi. Do nieba to samoloty i rakiety latają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  nieśmietelnieśmiertelny(2014-11-02)
 • Smierć to złudzenie, jestesmy a matrixie
Reklama