UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyróżniono najzdolniejszych gimnazjalistów

 
Elbląg, Wyróżniono najzdolniejszych gimnazjalistów
fot. nadesłana

Najzdolniejsi uczniowie elbląskich gimnazjów odebrali w Urzędzie Miejskim z rąk prezydenta Witolda Wróblewskiego stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce.

Stypendia na wyrównywanie szans edukacyjnych za bardzo dobre wyniki i wybitne osiągnięcia w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 prezydent wręczył 196 uczniom ze wszystkich elbląskich gimnazjów. W tym gronie aż pięciu uzyskało najwyższą z możliwych średnią - 6.0.
       - Jestem z Was dumny. Jesteście chlubą nie tylko rodziców i Waszych szkół, ale również naszego miasta. Serdecznie Wam gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że stypendia, które otrzymujecie pomogą w realizowaniu Waszych pasji i zainteresowań. Gratuluję i dziękuję również rodzicom i nauczycielom. Wasze sukcesy to również efekt ich ciężkiej pracy i zaangażowania - mówił podczas uroczystości prezydent Witold Wróblewski.
       Wysokość przyznanego stypendium za II półrocze wynosi od 150 zł do 360 zł. Kwota wydatkowana ogółem na stypendia w II półroczu wyniosła 36 400,00 zł. Łącznie w budżecie miasta na rok 2018 przeznaczono na stypendia 60 000 zł. Wcześniej za pierwszy semestr stypendia otrzymało 128 gimnazjalistów.
       Przeznaczono na ten cel 23 450,00 zł.
      
       Stypendium Prezydenta Miasta z podziałem na szkoły:
       1. Gimnazjum nr 1 - 10 osób
       2. Gimnazjum nr 2 - 14 osób
       3. Gimnazjum nr 3 - 54 osoby
       4. Gimnazjum nr 4 - 27 osób
       5. Gimnazjum nr 6 - 5 osób
       6. Gimnazjum nr 7 - 1 osoba
       7. Gimnazjum nr 8 - 34 osób
       8. Gimnazjum nr 9 - 10 osób
       9. Gimnazjum nr 10 - 20 osób
       10. Gimnazjum - Szkoła Anglojęzyczna Regent - 7 osób
       11. Gimnazjum - Zespół Szkół Pijarskich - 10 osób
       12. Gimnazjum - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - 1 osoba
       13. Gimnazjum - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - 1 osoba
       14. Gimnazjum - Akademicka Szkoła Podstawowa - 1 osoba
       15. Gimnazjum - Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich - 1 osoba
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • A gdzie Panie Prezydencie, stypendia dla dzieci klas ósmych. Im się też należy.
  • Czy decyzja o otrzymaniu stypendium zależała jedynie od wyników w nauce? Czy też może miała na to wpływ wysokość dochodów rodziców? Jeżeli to drugie również było brane pod uwagę to należy pamiętać, że uczniów w wysoką średnią było więcej.
Reklama