UWAGA!

Z prezentami "na sygnale"

 Elbląg, Z prezentami "na sygnale"
Fot. Michał Skroboszewski

Kolejny rok zbliża się ku końcowi i – już tradycyjnie - kolejny raz strażacy wyruszyli wraz ze świętym Mikołajem do Andżeliki i Patrycji. Dziś (22 grudnia) dziewczynki otrzymały świąteczne życzenia i prezenty od strażaków. Zobacz zdjęcia.

Andżelika po wypadku miała uszkodzony rdzeń kręgowy, jednak dzięki opiece w elbląskim hospicjum i rehabilitacji jej stan jest znacznie lepszy. Pierwszy raz strażacy odwiedzili ją, gdy miała 6 lat, obecnie ich podopieczna ma ich już... 15. Mowa więc o trwałej i wieloletniej znajomości. Patrycję, która również zmaga się z problemami ze zdrowiem, strażacy poznali z kolei na festynie. Również od kilku lat odwiedzają ją z życzeniami i prezentami.

- Co się stało ze starym telefonem? Awaria? Kto go zepsuł?

- Ja... - przyznała Andżelika podczas spotkania ze św. Mikołajem. A Mikołaj oczywiście szybko zaradził problemowi...

Podczas spotkania ze strażakami nie brakowało żartów, zwykłych rozmów o tym, co słychać u ich podopiecznych, wielu prezentów i oczywiście uśmiechów obdarowanych.

- Wszystko u was w porządku? Nie muszę na nikogo napuścić renifera? - żartował święty Mikołaj.

Mikołaj i wszyscy strażacy biorący udział w akcji podkreślają, że bardzo cieszą ich te przedświąteczne odwiedziny.

- To wszystko zaczęło się prawie 10 lat temu, gdy Andżelika była w hospicjum na Toruńskiej, a my usuwaliśmy stamtąd jakieś owady, szerszenie czy osy.... - wspomina początki tej inicjatywy st. kpt. Marek Siółkowski. - Wtedy rozpoczęła się cała ta przedświąteczna akcja i trwa do dziś. To dla nas i dla nich bardzo miłe, angażują się wszyscy strażacy z Elbląga i Pasłęka – podkreśla.

- Patrycję poznaliśmy w wyniku pewnego zbiegu okoliczności, trzy lata temu – wspomina św. Mikołaj, czyli asp. Wiesław Matusak. To wszystko wyszło bardzo spontanicznie. Szkoda nam się zrobiło młodej, fajnej dziewczynki w takiej sytuacji. Ona też zapadła jakoś w te strażackie serca, a sami widzicie, że strażaków też mamy fajnych – pokazuje dumnie na swoich kolegów. - Począwszy od naszego dowództwa, które pozwala nam angażować się w takie działania mimo trudnego czasu epidemii, żeby przed tymi świętami było radośniej - dodaje.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Szacunek dla nich i dla Policji
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  2
  Kambulu(2021-12-22)
 • Super Inicjatywa brawo strażacy
 • Chłopaki śledzę co roku wasze zaangażowanie. .. .. twarze niektórych zresztą. .które się powtarzają. .. .którzy są tu co roku. .. .. I pomagają. .. .. szacun dla Was że i w tym roku wróciliście. .. .pozdrawiam Was serdecznie. .. .Niech Bóg Was błogosławi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  2
  Anioł(2021-12-22)
 • Szacun dla strażaków.
 • Czy potrzebne jest 24.12 czyli wigilja żeby być dobrym człowiekiem. Ja jako antykościelny i anty wierzący cały rok pomagam a szczerze mówiąc w listopadzie kupiłem jedzenie dla potrzebującej ridziny a starszej kobiecie kupiłem odkurzacz bo nie miała siły sprzątać swojego 42m apartamentu
 • Nie jest to potrzebne. Dobre uczynki najlepiej wychodzą w ciszy. Jednak ktoś musi dawać przykład dla innych. Ludzie coraz bardziej schodzą na psy. Nie mają w domu przekazywanych wartości i myślą tylko o sobie. Chowasz dziecko na dobrego człowieka a potem zderza się ono z brutalną rzeczywistością. Ludzie są fałszywi, i kładą kłody pod nogi. Czy tak było zawsze, a ja może spałam ?
 • Brawo dla strażaków i świętego mikołaja. Obserwując przez te kilka lat zrobili wiele dobrego dla tej dziewczynki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obywatel1(2021-12-22)
 • rok 2125.. .strażacy przywieźli prezenty i dobre słowo, . .. oby się spelniło
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dziecko strazak(2021-12-22)
 • Mam nadzieję, że za paliwo zapłacili a nie z kieszeni podatknikuf Hashtagi: #Kupers
 • EWELINO, bardzo bym chciał, żeby wszyscy ludzie zeszli na. .. psy, które są uosobieniem wierności, miłości i wielu innych cech obcych większości ludzi. Nie są fałszywe i nie rzucają przysłowiowych kłód pod nogi. A tak zupełnie na serio : czyńmy dobro i BRAWO Strażacy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Machupichcę(2021-12-24)
Reklama