UWAGA!

Teraz ja - Zachować rozwagę i wstrzemięźliwość

 Elbląg, Zachować rozwagę i wstrzemięźliwość

Lektura wniosków czyli pomysłów Elblążan jak wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego powala z nóg. Niemniej, przynajmniej ja jestem, zbudowany jestem rozsądkiem i praktycznością mieszczan, gdyż bardzo wiele wniosków dotyczy naprawy chodników, ulic, ścieżek rowerowych i oświetlenia ulic, no i odświeżenia muszli koncertowej w Bażantarni.

Są to według mnie faktycznie niezbędne potrzeby w celu poprawy wizerunku miasta w 2015 r.
       Bezsprzecznie, w naszym coraz piękniejszym mieście, chodniki (także w centrum) to kuriozum na skalę krajową. Koślawe, z dziurami tak dużymi, że tylko na rauszu można iść zachowując równowagę. Ilu mieszczan wylądowało na skutek potknięć, złamań itp. urazów na ortopedii, może zaświadczyć tylko Pani Gelert…
       Są jednocześnie kartkami z historii PRL-u, gdzie płyty chodnikowe produkowano według ówczesnej technologii, w ramach „prywatyzacji” Polski - „ majster mówi do ucznia: nie żałuj materiału, lej wodę i syp piasku, a cement do Żyda…”
       Tak więc według mnie budowa nowych i nowoczesnych chodników w mieście powinna stać się priorytetem. Inne, aczkolwiek też bardzo ambitne, jak na przykład monitorowane place zabaw dla psów, udostępnienie schronu dla zwiedzających, osiedlowe parkingi, boiska do rzutu podkową powinny być budowane za pieniądze samych zainteresowanych tymi wyszukanymi formami rekreacji i hobby.
       Także budowa kolejnych placów zabaw dla dzieci i boisk to kuriozum. Wybudowane dotychczas świecą pustkami (mały przyrost naturalny), zaś nocami są to miejsca spożywania napojów uznawanych oficjalnie za szkodliwe… Natomiast „ orliki” bywają zamykane dla szerszej populacji młodych. Jeżeli jest taka lokalna potrzeba, to lokalnie trzeba się złożyć i zafundować sobie takie miejsca rekreacyjno-sportowe za własne pieniądze.
       Jeżeli chcemy, żeby Elbląg wyglądał wielkomiejsko, to TAK dla chodników, a w kwestii reszty szalonych pomysłów trzeba zachować rozwagę i wstrzemięźliwość.
      
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
2.3 3 3

A moim zdaniem...

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nuda.
 • Pieniądze z budżetu obywatelskiego powinny być wydane m. in. na liczniki czasowe przy sygnalizacji świetlnej. W każdym mieście to się sprawdza i przyjmowane jest z entuzjazmem. Odnoszę wrażenie że komuś bardzo zależy żeby ich nie było.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  Szosowiec(2014-10-15)
 • Jakim prawem będziesz mi mówił na co głosować? To jest ewidentne nakłanianie ludzi do głosowania pod wybrany numer, a taki artykuł nie powinien zostać dopuszczony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Goscin(2014-10-15)
Reklama