UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zdolność kredytowa i wkład własny. Poznaj terminy ważne przy kredycie hipotecznym

2018-04-06
10:09
 
Zdolność kredytowa i wkład własny. Poznaj terminy ważne przy kredycie hipotecznym

Kredyt hipoteczny to dla wielu z nas jedyna możliwość nabycia mieszkania dla swojej rodziny. Zanim jednak zdecydujemy się zaciągnąć jedno z największych zobowiązań finansowych w życiu, zapoznajmy się z podstawowymi terminami. Wówczas łatwiej będzie nam być świadomą stroną w negocjacjach z bankiem.

Zdolność kredytowa klienta
       Bank, w którym będziemy starać się o kredyt hipoteczny, będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową. Wykorzysta do tego BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Jeśli od lat spłacamy należycie wszystkie swoje rachunki, raty i zobowiązania finansowe, prawdopodobnie nasza zdolność kredytowa będzie oceniona jako dobra. Na ten czynnik składa się przede wszystkim wysokość naszych zarobków i wydatków, które stale ponosimy. Istotne jest również to, w jakim wieku jesteśmy, kim jesteśmy z zawodu, jaka jest nasza forma zatrudnienia oraz czy też mamy na utrzymaniu jeszcze kogoś oprócz siebie. Zdolność kredytową możemy zwiększyć, biorąc jakikolwiek przedmiot na raty i spłacając go rzetelnie i terminowo. Dobrą opcją jest również korzystanie z karty kredytowej w racjonalny sposób. Wówczas dajemy bankowi sygnał, że potrafimy zarządzać finansami i spłacać nasze zobowiązania na czas.
        
       Wkład własny

       Najlepszą metodą na ograniczenie wydatków związanych z kredytem jest uzbieranie jak największej kwoty wkładu własnego. Wówczas nie będziemy musieli przez wiele lat mieć na sobie dużego zobowiązania finansowego, ale też nie będziemy płacić bankowi odsetek. Czasem lepiej odłożyć wzięcie kredytu w czasie i uzbieranie trochę własnych oszczędności, stanowiących na przykład 40% kwoty kredytu.
       Praktycznym narzędziem dla klientów może być porównywarka kredytów w www.lowcakredytow.pl. Ci, którzy potrzebują funduszy na zakup środka transportu, mogą rozważyć kredyt samochodowy na www.lowcakredytow.pl.
      

       ------ materiał płatny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl