UWAGA!

Bażant czeka na odważnych

 
Elbląg, Tak było w ubiegłym roku
Tak było w ubiegłym roku (fot. WS, archiwum portEl.pl)

Ruszyły zapisy na półmaraton Bażant, który odbędzie się 20 września. To już szósta edycja imprezy, która co roku przyciąga do Bażantarni wielu biegaczy. W ubiegłym roku wystartowało ponad 200 osób. Jak będzie tym razem?

To jeden z najbardziej malowniczych i jednocześnie najtrudniejszych półmaratonów w północnej Polsce. Trasa Bażanta przebiega czerwonym, niebieskim i zielonym szlakiem Bażantarni, start i meta znajdują się na dużej polanie przy wiacie Margitka, gdzie będzie się też mieściło biuro zawodów.
       Biegacze muszą między innymi pokonać 700-metrowy stromy podbieg i to trzy razy, bo półmaraton składa się z trzech 7-kilometrowych pętli. Każdy, kto nie czuje się na siłach, by przebiec cały dystans, może wziąć udział w sztafecie. Wystarczy zebrać jeszcze dwóch znajomych, każdy przebiegnie wówczas tylko jedną pętlę, ale liczył się będzie wspólny czas.
       Organizatorzy - MOS Truso Elbląg i Urząd Miejski – zdecydowali, że w tym roku podczas Bażanta odbędą się po raz pierwszy Otwarte Sztafetowe Mistrzostwa Elbląga Służb Mundurowych oraz Mistrzostwa Elbląga Przedsiębiorstw.
       Zapisy na Bażanta ruszyły kilka dni temu, a na liście jest już 30 osób. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez stronę internetową.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Jak na razie, to sport i rekreacja są jedyną nadzieją tego miasta, więc niech idzie w świat, że jest tu mnóstwo dobrych sportowców i ciekawe imprezy! Nie mogę się doczekać Enduromana. Sam jestem za cienki jeszcze, by wystartować, ale przyjdę pokibicować na pewno, bo w tamtym roku impreza była zacna.
Reklama