Bramka szesnastolatka daje zwycięstwo

Elbląg, Pomarańczowo - czarni dopisali sobie kolejne trzy punkty
Pomarańczowo - czarni dopisali sobie kolejne trzy punkty (fot. Sebastian Malicki, arch. portEl.pl)

Szesnastoletni Szymon Ratajczyk strzelił bramkę, która dała elbląskiej Concordii zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Granicą Kętrzyn. Zwycięstwo pomarańczowo - czarnym jednak łatwo nie przyszło.

Wydawało się, że dzisiejszy mecz w Kętrzynie pomiędzy miejscową Granicą, a Concordią Elbląg będzie dla pomarańczowo - czarnych spotkaniem z tych "lekkich, łatwych i przyjemnym". Już w 6. minucie Patryk Malanowski wyprowadził Concordię na prowadzenie, w 25. min. Edil de Sousa Barros podwyższył prowadzenie wykorzystując rzut karny. Kiedy można się było spodziewać kolejnych bramek dla pomarańczowo - czarnych, gospodarze zaczęli odrabiać straty. Kontaktową bramkę dla Granicy strzelił Paweł Kowalewski, a 10 minut po rozpoczęciu drugiej części meczu Paweł Aleksandrowicz doprowadził do remisu. Trzy punkty pomarańczowo - czarnym zapewnił szesnastoletni Szymon Ratajczyk na 8 minut prze końcem regulaminowego czasu gry.

Granica Kętrzyn - Concordia Elbląg 2:3 (1:2)
       Bramki:
0:1 - Malanowski (6. min.), 0:2 - Barros (25. min., karny), 1:2 - Kowalewski (39. min.), 2:2 - Aleksandrowicz (55 min.), 2:3 - Ratajczyk (82. min.)