Brązowa sztafeta Orła

Elbląg, Jędrzej Borowiecki ósmy w wieloboju na mistrzostwach POlski
Jędrzej Borowiecki ósmy w wieloboju na mistrzostwach POlski (fot. Anna Dembińska)

Brązowy medal męskiej sztafety na 5000 metrów - to zdobycz zawodników Orła Elbląg na rozgrywanych w Gdańsku mistrzostwach Polski seniorów. Indywidualnie Jędrzej Borowiecki został sklasyfikowany na 8. miejscu w wieloboju.

Sztafeta Orła Elbląg w składzie Jędrzej Borowiecki, Michał Krause, Krzysztof Reindl i Jan Stosik wywalczyła trzecie miejsce w męskiej sztafecie na mistrzostwach Polski. Brązowy medal dał im czas: 7,47,794 minuty. Elblążanie ulegli dwóm zespołom białostockiej Juvenii. Trzeba jednak zauważyć, że klub ze stolicy Podlasia jest dominatorem w polskim short tracku.

W mistrzostwach Orzeł Elbląg reprezentowali: Amelia Nowakowska i Kamila Stankiewicz wśród kobiet oraz Jędrzej Borowiecki, Michał Krause, Krzysztof Reindl i Jan Stosik wśród mężczyzn. Elblążan indywidualnie stać było na awanse do finałów B. Największy sukces odniósł Jędrzej Borowiecki – szósty na dystansie 1000 metrów, wygrał finał B na tym dystansie. Elblążanin awansował też do superfinału na 3000 metrów, w którym uplasował się na piątej miejscu. Na 500 metrów był ósmy (czwarty w finale B), na 1500 m – również ósmy (zwycięstwo w finale B). W wieloboju Jędrzej Borowiecki uplasował się na 8. miejscu.

Pozostali elbląscy zawodnicy w finałach B osiągnęli następujące rezultaty: Amelia Nowakowska – 11 na dystansie 1500 metrów (4. w finale B). Michał Krause został sklasyfikowany na 14. miejscu na dystansie 1500 metrów (7 w finale B),