UWAGA!

Brodnickie sukcesy pływaków Jedynki

 Elbląg, Brodnickie sukcesy pływaków Jedynki
fot. nadesłana

Do ostatnich zawodów pływackich „Nadzieje Olimpijskie” w Brodnicy UKP Jedynka Elbląg wystawiła 27 najmłodszych zawodników, którzy startowali w trzech kategoriach wiekowych, obejmujących roczniki: 2003, 2004 oraz 2005 i młodszych. Wychowankowie trenera Mirosława Radomskiego przywieźli z tych zmagań medale i nowe wyniki życiowe.

W wyścigu na 50m stylem dowolnym Maria Gutowska (2004) zdobyła złoto, a Martyna Waśniewska (2004) brąz. Na tym samym dystansie Anna Doroszkiewicz (2005) wywalczyła medal brązowy. W stylu klasycznym Dominika Tylkie (2004) przywiozła medal brązowy. W wyścigu na dystansie 50m stylem grzbietowym młode elblążanki zajęły wszystkie miejsca na podium. Złoto przypadło Martynie Waśniewskiej, srebro - Marii Gutowskiej, a brąz - Dominice Tylkie. W młodszej kategorii wiekowej srebro wywalczyła Anna Doroszkiewicz.
       Jedynka wystawiła także swoich zawodników do sztafety 8x50m stylem dowolnym, która zajęła czwarte miejsce.
       Młodzi pływacy wypadli też bardzo dobrze w klasyfikacji generalnej turnieju. Maria Gutowska została uznana najlepszą zawodniczką rocznika 2004. Zaraz za nią znalazła się Martyna Waśniewska, a na miejscu piątym uplasowała się Dominika Tylkie. W roczniku 2005 drugie miejsce przypadło Annie Doroszkiewicz, miejsce siódme - Martynie Czyżyk-Skoczyk, a na miejscu dziesiątym znalazła się Klaudia Niewiadomska (2006), której przypadło ściganie się z zawodniczkami o rok starszymi.
       W grupie chłopców honoru Jedynki bronił Maciej Pajewski (2005), który w klasyfikacji generalnej znalazł się na miejscu ósmym.
       Od teraz nasi najmłodsi zawodnicy startujący w zawodach koncentrują się na treningu przed zbliżającymi się mistrzostwami województwa. Trzymamy kciuki.
      
      
Zarząd UKP Jedynka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama