Concordia pokonała Granicę (piłka nożna)

Elbląg, Concordia pokonała Granicę (piłka nożna)

Pomarańczowo-czarni pokonali w sobotę ostatnią w tabeli Granicę Kętrzyn. Po golach Michała Kiełtyki i Mateusza Szmydta elblążanie zwyciężyli przy Krakusa 2:0 (2:0).

Przed meczem Concordia była zdecydowanym faworytem w starciu z ostatnią w tabeli Granicą Kętrzyn. Gospodarze długo mieli problemy ze zdobyciem gola, ale ostatecznie jeszcze przed przerwą wypracowali przewagę, a w drugiej odsłonie kontrolowali boiskowe wydarzenia.
       Początek spotkania był dość niemrawy. Pomarańczowo-czarni długo męczyli się z ambitnie grającym outsiderem. W 19 min. gola mógł strzelić Mateusz Szmydt, jednak ostatecznie uderzył obok słupka. Bramkę gości odczarował Michał Kiełtyka, który kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, nie dając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości Pawłowi Lubowieckiemu. Po chwili ten sam zawodnik mógł wpisać się drugi raz na listę strzelców, ale uderzył niecelnie po rzucie rożnym dla gospodarzy. Concordia podwyższyła wynik jeszcze przed przerwą. W pole karne wbiegł po indywidualnej akcji Szmydt i trafił z łatwością do siatki.
       W drugiej odsłonie pomarańczo-czarni mieli kilka bramkowych okazja, jednak albo nie trafiali w bramkę, albo udanie interweniował Lubowiecki. W 53 min. w dobrej sytuacji po prostopadłym podaniu znalazł się Grzegorz Miecznik, ale ostatecznie uderzył obok słupka. Bramkarz gości najpierw zdołał odbić piłkę po uderzeniu Patryka Burzyńskiego, a następnie złapał ją po dobrym podaniu z głębi pola do Szmydta. W końcówce kibice zobaczyli jeszcze niecelny strzał Michała Lepczaka. Ostatecznie Concordia wygrała po golach zdobytych w pierwszej połowie 2:0.
       Pomarańczo-czarni zgodnie z planem zdobyli w sobotę komplet punktów. W następnej serii spotkań rywalem Concordii będzie w wyjazdowym pojedynku GKS Wikielec. Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 listopada.

Concordia Elbląg – Granica Kętrzyn 2:0 (2:0)

Concordia Elbląg: Matłoka – Tomczuk, Strach, Lepczak, Miecznik (73' Essomba), Szymanowski, Styś (46' Burzyński), Szmydt, Kiełtyka (84' Sieńczak), Lubiejewski, Załucki (46' Kruczkowski)